V Prešove zatvorili niektoré základné školy a triedy

Medzi zamestnancami aj žiakmi sa potvrdil covid.

Mesto Prešov zatvorilo viaceré triedy na štyroch základných školách (ZŠ). Ďalšie dve ZŠ sú od utorka zatvorené úplne. Tieto opatrenia boli prijaté v záujme ochrany zdravia žiakov a zamestnancov škôl pred ochorením COVID-19, informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.

„Do základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov nastúpilo v pondelok (15. 2.) spolu 2 584 žiakov prvého stupňa z celkového počtu 3 269. Do materských škôl (MŠ) nastúpilo 1 582 detí z celkového počtu 2 499," uviedol Tomek.

Od soboty (13. 2.) sú zatvorené tri triedy prvého stupňa na ZŠ Šrobárova. Od pondelka zatvorili po jednej triede aj základné školy Československej armády a Lesnícka. Najviac, až šesť tried, zatvorila ZŠ Matice Slovenskej. Od utorka sú kompletne zatvorené ZŠ Bajkalská a ZŠ Prostějovská.

„Vo všetkých prípadoch je dôvodom výskyt ochorenia COVID-19, ktoré sa potvrdilo medzi zamestnancami škôl aj medzi žiakmi. Uvedené triedy a školy zostanú zatvorené do konca februára," vysvetlil Tomek.

Viaceré MŠ aj ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta hlásili podľa jeho slov v pondelok výpadok pedagógov, ktorí nenastúpili do práce z dôvodu reakcie na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Za všetkých pedagógov zabezpečili vedenia škôl zastupovanie.

PREŠOV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti