Od pondelka platí nové rozdelenie okresov. Pozrite sa, ktoré sú v čiernej farbe

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Stále platí zákaz vychádzania s výnimkami.

Ministerstvo zdravotníctva opäť aktualizovalo opatrenia pre jednotlivé okresy. Analytici prehodnocujú situáciu v okresoch každý týždeň a podľa COVID automatu nastavujú pravidlá.

Pre celé Slovensko ale stále platí najvyšší stupeň varovania, pretože stále neklesol počet hospitalizovaných pacientov. Minister zdravotníctva Marek Krajčí uviedol, že situácia sa na Slovensku mierne zhoršuje, no nie rapídne.

Počet hospitalizovaných pacientov dosiahol už takmer číslo štyritisíc a denne zomiera na ochorenie COVID-19 už 108 ľudí.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Od pondelka 22. februára platí nové rozdelenie okresov do niekoľkých stupňov varovania a podľa toho v nich platia aj konkrétne opatrenia.

Čierna farba (19)

Najprísnejší režim budú mať okresy Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Revúca, Rožňava, Šaľa, Snina, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce, Zvolen

V týchto okresoch budú zatvorené školy a škôlky, do práce môžete ísť len s negatívnym testom nie starším ako sedem dní a je zakázaný vstup aj výstup z okresu.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Červená farba (50)

Banská Bystrica, Banská Štiavnica,Bratislava I-V, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I-V, Košice okolie, Krupina, Levice, Levoča, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senec, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina

V týchto okresoch môžu byť otvorené školy, ale iba na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Do práce potrebujete test nie starší ako sedem dní. Na cestu do prírody do iného okresu potrebujete test nie starší ako sedem dní.

Červená farba (10)

Bardejov, Čadca, Kyucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Poltár, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidík

V týchto okresoch môžu byť školy otvorené, do práce vám stačí test nie starší ako 14 dní. Do prírody test nepotrebujete, ale ak chcete vycestovať do prírody do iného okresu, potrebujete test nie starší ako sedem dní.

Tu si pozrite zoznam všetkých okresov a ich zaradenie do stupňov varovania:

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Ostatné nariadenia platia pre celé Slovensko. Stále teda ostávajú zatvorené nákupné centrá, bary, reštaurácie, fitness centrá a podobne. Ministerstvo zdravotníctva prehodnocuje situáciu každý utorok, keď prezentuje aktuálny stav. Stále máme zavedený lockdown so zákazom vychádzania s výnimkami.

TU si môžete pozrieť metodiku COVID automatu a všetky opatrenia, ktoré platia v jednotlivých fázach.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.