Od pondelka sa zatvárajú školy a menia pravidlá v niektorých okresoch. Pozrite si, ako to bude v tom vašom

19 Pandemicka cisla analyza.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

V čiernych okresoch budú školy zatvorené.

Ministerstvo zdravotníctva opäť aktualizovalo zoznam okresov v jednotlivých stupňoch varovania COVID automatu. Celá krajina ostáva v čiernej fáze, pretože stále neklesol počet hospitalizovaných pacientov.

Pozrite sa, v akej farbe sa nachádza váš okres od pondelka 22. februára a ktoré opatrenia musíte dodržiavať.

Čierna farba (19)

Najprísnejší režim budú mať okresy Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Revúca, Rožňava, Šaľa, Snina, Trnava, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce, Zvolen

V týchto okresoch budú zatvorené školy a škôlky, do práce môžete ísť len s negatívnym testom nie starším ako sedem dní a je zakázaný vstup aj výstup z okresu.

Bordová farba (50)

Banská Bystrica, Banská Štiavnica,Bratislava I-V, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Kežmarok, Komárno, Košice I-V, Košice okolie, Krupina, Levice, Levoča, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senec, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina

V týchto okresoch môžu byť otvorené školy, ale iba na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Do práce potrebujete test nie starší ako sedem dní. Na cestu do prírody do iného okresu potrebujete test nie starší ako sedem dní.

Červená farba (10)

Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Poltár, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník

V týchto okresoch môžu byť školy otvorené, do práce vám stačí test nie starší ako 14 dní. Do prírody test nepotrebujete, ale ak chcete vycestovať do prírody do iného okresu, potrebujete test nie starší ako sedem dní.

Tu si pozrite zoznam všetkých okresov a ich zaradenie do stupňov varovania:

Ostatné nariadenia platia pre celé Slovensko. Stále teda ostávajú zatvorené nákupné centrá, bary, reštaurácie, fitness centrá a podobne. Ministerstvo zdravotníctva prehodnocuje situáciu každý utorok, keď prezentuje aktuálny stav. Stále máme zavedený lockdown so zákazom vychádzania s výnimkami.

TU si môžete pozrieť metodiku COVID automatu a všetky opatrenia, ktoré platia v jednotlivých fázach.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti