V Maďarsku sa začala tretia vlna nákazy novým druhom koronavírusu

Za uplynulý deň potvrdili v Maďarsku nákazu 2853 ľuďom.

Po druhej vlne nákazy novým druhom koronavírusu, ktorá v Maďarsku ani nedoznela a začala opäť stúpať, sa začala tretia vlna. Podľa webovej stránky operačného štábu koronavirus.gov.hu to oznámila vo štvrtok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová s odvolaním sa na aktuálny vývoj nákazy.

Za uplynulý deň potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 2853 ľuďom, čo je o 1305 prípadov viac než deň predtým. V súvislosti s ochorením COVID-19 pribudlo 104 úmrtí, informoval vo štvrtok operačný štáb na webovej stránke koronavirus.gov.hu.

Hospitalizovaných s covidom je 4021 pacientov, z nich 332 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Stúpa aj počet infikovaných, aktuálne ich je 78 625.

Od vypuknutia pandémie dosiahol v Maďarsku počet jedincov nakazených koronavírusom 394 023 a evidujú dosiaľ 14 035 úmrtí.

Vakcínou proti covidu zaočkovali už 365 021 ľudí, z nich 141 023 dostalo aj druhú dávku očkovacej látky.

Tento týždeň v zmysle očkovacieho plánu podávajú v nemocniciach vakcíny Pfizer/BioNTech a Sputnik V (Gam-KOVID-Vak) registrovaným najstarším osobám.

Obvodní lekári zase očkujú vakcínou AstraZeneca chronicky chorých vo veku do 60 rokov. Pokračuje pritom ďalšími kolami aj očkovanie vo viacerých domovoch dôchodcov, ako aj druhé kolo očkovania zdravotníkov.

V utorok prevzalo Maďarsko prvú zásielku čínskej vakcíny Sinopharm a vo štvrtok čakajú ďalšiu zásielku očkovacej látky AstraZeneca.

BUDAPEŠŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti