Denný nárast nových prípadov má Česko už najvyšší na svete

19 Vikend cesty a zabava BB a PP.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

V počte úmrtí je na tom ale najhoršie Slovensko.

V Českej republike panuje kritická situácia čo sa týka pandémie koronavírusu. Počet hospitalizovaných je rekordný, kapacity v nemocniciach dochádzajú. Ako uviedol portál tn.cz, v denných nárastoch nových prípadov sa Česko vyšplhalo na prvé miesto celosvetového rebríčka.

Za Českom sú štáty Seychelly a San Marino, kde majú v prepočte na milión obyvateľov tiež vysoké prírastky.

Krajina, ktorá čelí najnebezpečnejšej mutácii koronavírusu, má stále menej nakazených

K 22. februáru uvádza stránka Our World in Data pri Česku 884,7 denných prírastkov na milión obyvateľov. San Marino bolo pred týždňom na tom najhoršie, teraz je tretie so 745 novými prípadmi na milión obyvateľov.

V počte úmrtí na koronavírus je na tom najhoršie Slovensko (16,35 na milión obyvateľov) a Česko je na druhom mieste (14,4 na milión obyvateľov). Pre porovnanie, Spojené štáty americké, ktoré majú najviac obetí (pol milióna ľudí), majú ale k 22. februáru v prepočte iba 5,85 nových úmrtí na milión obyvateľov.

Pribudlo 15 672 nakazených - najviac od 6. januára

V Českej republike pribudlo v utorok 15 672 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je o 3071 viac než pred týždňom a súčasne najviac od začiatku januára. Vyplýva to z údajov zverejnených v stredu ráno na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva ČR.

Vôbec najviac nakazených zaznamenali v Česku 6. januára, keď bolo pozitívnych 17 764 testovaných. Potom už nákaza ustupovala. Utorkové číslo je tak najvyššie práve od vrcholu zo 6. januára, píše spravodajský server Novinky.cz.

Od začiatku pandémie v ČR potvrdili 1 184 352 prípadov infekcie a 19 682 súvisiacich úmrtí. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1 037 430 osôb.

Česko eviduje 127 240 aktívnych prípadov nákazy, čo je najviac od prepuknutia pandémie. V utorok sa mierne znížil počet ľudí hospitalizovaných v nemocniciach - zo 6988 na 6817. Počet vážnych priebehov vzrástol o štyri prípady na 1389.


PRAHA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.