Úplné vypnutie krajiny? Možno od budúceho týždňa reálny scenár

Sisa s Marikou spolu rady trávia čas.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Výsledky z rokovaní chce predseda vlády predstaviť verejnosti už dnes.

Vypne vláda krajinu? K tomuto záveru mal dôjsť predseda vlády Igor Matovič po niekoľkodňovom rokovaní s vedcami. V prevádzke by mali zostať len nevyhnutné priemyselné podniky a tie, ktoré by si v prípade uzavretia mohli nárokovať od štátu na vysoké odškodné. Informuje denník Pravda.

„Infekcia sa šíri v podnikoch, rodinách a tajných žúrkach," povedal štátny tajomník jedného z ministerstiev. Viac podrobností denník neuviedol.

Prečítajte si tiež:

Predseda vlády v piatok (26.2.) doobeda na sociálnej sieti potvrdil, že fabriky sa zatvárať nebudú.

„Niektoré médiá začali posledné dni ľudí doslova strašiť "zaručenými informáciami", ako vláda ide zavrieť všetky fabriky. Vzhľadom na to, že tieto chýry môžu mať devastačné účinky na investičné rozhodnutia a zásadne ovplyvniť obraz slovenského podnikateľského prostredia, musím tieto chýry dementovať. Nie je to pravda," napísal Matovič na sociálnej sieti.

ZATVORENIE FABRÍK Napriek tomu, že končí 10. týždeň lockdownu a týždne ideme podľa Covid Automatu, neustále nám rastie...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 26. februára 2021

Na Slovensku je dlhodobo zlá epidemiologická situácia aj napriek relatívne tvrdému lockdownu a cyklickému testovaniu. Igor Matovič už v stredu (24.2.) oznámil, že sa s odborníkmi dohodol na desiatkach nových návrhoch.

Výsledky z rokovaní chce predseda vlády predniesť ešte koaličným partnerom, následne by ich mal v piatok (26.2.) predstaviť verejnosti.

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti