V Poľsku od soboty zakázali plastové štíty ako alternatívu rúšok

Proti koronavírusu bolo v Poľsku do soboty zaočkovaných 3.269.812 ľudí.

Od soboty 27. februára začína v Poľsku platiť povinná karanténa pre cestujúcich zo Slovenska a Českej republiky. Výnimku budú mať tí, ktorí sa preukážu negatívnym výsledkom testu na koronavírus nie starším ako 48 hodín alebo certifikátom o zaočkovaní dvoma dávkami vakcíny.

Tieto zmeny ešte v stredu avizoval poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski.

Dôvodom tohto opatrenia je skutočnosť, že obe susediace krajiny majú výrazne vyšší počet nových prípadov nákazy na obyvateľa ako Poľsko, vyjadril sa Niedzielski na tlačovej konferencii vo Varšave.

Od soboty je v Poľsku tiež zakázané nosenie plastových štítov, prílb alebo šatiek ako alternatívy rúšok na zakrytie horných dýchacích ciest.

Poľsko zaznamenalo za piatok 12.100 nových prípadov nákazy koronavírusom a 303 úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva, o ktorých v sobotu informovala agentúra PAP.

Poľsko od vypuknutia pandémie celkovo zaznamenalo už 1.696.885 prípadov nákazy, pričom ochoreniu COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, tam podľahlo 43.656 ľudí.

S potvrdenou koronavírusovou infekciou je v Poľsku hospitalizovaných 14.371 ľudí a ďalších 191.595 osôb je v karanténe. Z nákazy sa doteraz vyliečilo 1.414.461 ľudí.

Proti koronavírusu bolo v Poľsku do soboty zaočkovaných 3.269.812 ľudí, vyplýva z údajov zverejnených na oficiálnej webstránke poľskej vlády. S hromadnou vakcináciou sa v tejto krajine začalo 27. decembra, pričom medzi prvými zaočkovanými boli zdravotníci. Koncom januára začali očkovať aj seniorov nad 80 rokov. V súčasnosti na rad prišli aj poľskí učitelia.

VARŠAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.