Aké sú najčastejšie príznaky britskej mutácie? S týmito ste sa určite stretli aj vy

maxresdefault.jpg
Zdroj: TASR

Vyplýva to z údajov tamojšej British Heart Foundation (BHF).

Britský variant nového koronavírusu so sebou prináša príznaky, ktoré poznáme už v súvislosti s pôvodným vírusom. Vyplýva to z údajov tamojšej British Heart Foundation (BHF). Píše Mirror.

„Mnoho ľudí, ktorí sa nakazia, nevykazujú žiadne príznaky, bez ohľadu na to, aký kmeň vírusu majú. Neexistuje žiadny príznak, ktorý by evokoval, či vírus máte alebo nie," znie v stanovisku BHF.

Za niekoľko týždňov, odkedy túto mutáciu na Britských ostrovoch potvrdili, sa zistilo, že príznaky britskej mutácie sú dosť podobné podobnému vírusu.

Z údajov, ktoré zozbierali na anglických pacientoch, zistili, že 35 percent nakazených britskou mutáciou trápil kašeľ, 32 percent ľudí nakazených týchto variantom pociťovalo únavu, štvrtina sa sťažovala na bolesť svalov, 21 percent malo horúčku a bolesť v krku.

Strata čuchu alebo chuti je u osôb infikovaných britským variantom koronavírusu menej častá. Hlásilo ju asi len 15 percent osôb.

K pondelkovému (1.3.) popoludniu evidujú vo Veľkej Británii 4,18 milióna prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, takmer 123-tisíc obetí a 2,9 milióna vyliečených.

LONDÝN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti