V Česku pribudlo vyše 12-tisíc nakazených, hlásia doteraz najvyšší počet vážnych prípadov

Od pondelka pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu platia v Česku prísnejšie opatrenia.

V Česku pribudlo v pondelok 12.150 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, čo je o takmer 750 viac než pred týždňom, informoval v utorok ráno spravodajský server iDNES.cz.

Počet aktívnych prípadov nákazy dosahuje aktuálne 148.924. Hospitalizovaných s covidom je v Česku 7717 ľudí, z nich 1568 má ťažký priebeh tohto ochorenia, čo je nové maximum.
Index rizika českého protiepidemického systému (PES), od ktorého závisí zmena opatrení, momentálne predstavuje 79. Index sa tak stále drží na piatom, najvyššom stupni pohotovosti.

Od pondelka pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu platia v Česku prísnejšie opatrenia. Vláda o nich rozhodla v piatok. Výrazne sa obmedzí pohyb a zatvoria sa školy a škôlky. Ubudlo tiež výnimiek pre obchody a služby. Sprísnili sa aj pravidlá pre nosenie rúšok. Opatrenia majú platiť tri týždne, teda do 21. marca.

Od začiatku pandémie, ktorá sa v Česku začala vlani 1. marca, potvrdili 1.252.242 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, z infekcie sa dosiaľ vyliečilo 1.082.617 ľudí. Krajina eviduje k pondelňajšiemu ránu 20.701 úmrtí osôb pozitívne testovaných na COVID-19. V pondelok sa tento počet zvýšil o 91 úmrtí, píše iDNES.cz.

K pondelňajšiemu večeru V Česku podali vyše 674.000 dávok vakcín proti koronavírusu. Oboma dávkami zaočkoval zhruba 243.000 ľudí.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.