COVID automat: Situácia v okresoch sa opäť zhoršila, máme až 30 čiernych

V červenej farbe zostali už len tri okresy.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) v utorok (2. marca) informoval o aktuálnej situácii a o zmenách, ktoré nastali v okresoch rozdelených podľa jednotlivých stupňov varovania COVID automatu.

Na Slovensku stále pomaly rastie počet infikovaných. Podobná situácia je napríklad aj v Maďarsku a Poľsku.

Mobilita u nás postupne rastie, súvisí to s pandemickou únavou. Obyvatelia majú problém s prísnym dodržiavaním opatrení.

Vláda prijala nové pravidlá: Povinné respirátory, kompenzácia za karanténu či samotestovanie

Všetky ukazovatele sa nám zhoršujú. V nemocniciach zaznamenávame rekord hospitalizovaných pacientov. Zostáva nám 376 voľných ventilácií pre ľudí s ťažkým priebehom ochorenia.

Očkujeme s rýchlosťou, ktorú nám umožňuje dodávka vakcín. Reprodukčné číslo je na Slovensku od 1-1,05. Vďaka vakcinácií nám klesli počty nakazených vo vekovej kategórií nad 75 rokov.

Priemerné počty úmrtí neklesajú, v súčasnosti je to 108 úmrtí za deň.

Sedem najväčších zmien, ktoré nás čakajú od stredy

Minister uviedol, že budúci týždeň sa zmení očkovacia stratégia. V prípade vakcíny AstraZeneca odborníci navrhujú, aby sa očkovali aj starší ľudia nad 55 rokov, ak lekár zhodnotí jeho zdravotný stav a vakcínu odporučí.

Celé Slovensko zostáva aj od 8. marca v štvrtom stupni varovania podľa celonárodných kritérií COVID AUTOMATU. Na úrovni regiónov sa 30 okresov dostalo do IV. stupňa varovania (čierneho), v III. stupni - bordovom bude 46 okresov a v II. stupni - červenom budú tri okresy.


Čierna farba - IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu - 30 okresov:

Bánovce nad Bebravou, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Ilava, Košice I - IV, Košice - okolie, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Šaľa, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen

Bordová farba - III. stupeň varovania COVID AUTOMATu - 46 okresov:

Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I - V, Brezno, Bytča, Čadca, Gelnica, Komárno, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Zámky, Pezinok, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žilina, Zlaté Moravce

Červená farba - II. stupeň varovania COVID AUTOMATu - 3 okresy:

Kežmarok, Medzilaborce, Tvrdošín


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti