Pozrite si, ktorých desať okresov sa tento týždeň pridalo k tým najhorším

1601_Greta__Smrtiaca_navnada_16_01_P60_So_20_30__15.mp4
Zdroj: TASR

V týchto okresoch budú zatvorené školy, knižnice či lyžiarske strediská.

Situácia na Slovensku sa zhoršuje z týždňa na týždeň. Potvrdzuje to pravidelná aktualizácia COVID automatu, na základe ktorého platia pre jednotlivé okresy konkrétne pravidlá.

Najprísnejšia fáza je označovaná čiernou farbou. V týchto okresoch je najvyšší počet nových prípadov a platia pre ne aj najprísnejšie opatrenia. Zaradenie okresov do fáz automatu závisí od váženej 14-dňovej incidencie, počtu hospitalizovaných pacientov na 100-tisíc obyvateľov, trendu 7-dňovej incidencie a celkového zhodnotenia regionálnym hygienikom.

Minulý týždeň bolo týchto okresov 20, tento týždeň je ich už 30. K okresom, ktoré boli čierne aj minulý týždeň sa pridali ešte okresy Dolný Kubín, Humenné, Košice I-V, Košice-okolie, Púchov, Rimavská Sobota a Ružomberok (mesto Košice sa počíta za štyri okresy).

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Pre tieto okresy to znamená, že sú od pondelka 8.3. zatvorené školy a škôlky, je zakázaný profesionálny šport, zatvorené sú lyžiarske strediská, galérie, múzeá, knižnice, zatvorené sú aj ubytovacie zariadenia a ak musíte ísť do práce, môžete vyjsť von len so 7-dňovým negatívnym testom a potvrdením od zamestnávateľa, že tam musíte byť prezenčne.

Zároveň je zakázaný vstup aj výstup z čierneho okresu.

Naďalej ale platí zákaz vychádzania. Od 20.00 h. môžete ísť von len, ak musíte ísť do práce, k čomu potrebujete potvrdenie od zamestnávateľa, alebo k lekárovi alebo do prírody a na individuálny šport. Tieto a ďalšie opatrenia platia pre celé Slovensko od 3.3.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti