FOTO: Prvá noc zákazu vychádzania v Bratislave. Stretli sme zopár cyklistov a bežcov

Závery z koaličnej rady.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Pozreli sme sa, či ľudia dodržiavajú protiepidemické opatrenia.

Od stredy (3. 3.) platí na Slovensku prísnejší zákaz vychádzania. Od 20.00 h do 01.00 h je pohyb mimo bydliska zakázaný, výnimkou je cesta do práce a k lekárovi. Tí, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu, potrebujú potvrdenie od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce.

Úrady sľubujú prísnejšie kontroly v uliciach. Ministerstvo vnútra dokonca avizovalo aj policajtov v civile, ktorí majú dohliadať na dodržiavanie protiepidemických opatrení. Ako to v bratislavských uliciach vyzeralo a či ľudia dodržiavali zákaz vychádzania, sme sa v prvý deň platnosti nariadenia boli presvedčiť sami.Do centra hlavného mesta sme prišli krátko po ôsmej hodine večer. Okruh sme začali na Starom moste. Počas našej krátkej zastávky ním prešlo niekoľko bežcov aj cyklistov. Tu však treba dodať, že podľa aktuálneho nariadenia "pobyt v prírode a individuálny šport je možný v rámci okresu bez obmedzenia času".

Športovcov sme stretávali počas celej našej prechádzky centrom mesta. Často sme stretávali aj psíčkarov, no aj tí majú zo zákazu vychádzania výnimku, pokiaľ sú so zvieratami na prechádzke do vzdialenosti jedného kilometra od svojho bydliska.

Počas dvojhodinovej prechádzky po meste nás však nekontrolovala ani jedna hliadka. Policajné kontroly sme si nevšimli ani na cestách. Je možné, že práve vykonávali kontroly v iných častiach mesta.


Prečítajte si tiež:

Pokuty za nedodržanie zákazu vychádzania

Polícia od začiatku kontrol počas pandémie viackrát upozornila, že každý prípad bude posudzovať individuálne.

Ak porušíte zákaz vychádzania a nepreukážete sa výnimkou, môžete dostať na mieste pokutu v blokovom konaní do 1 000 eur. Polícia informovala, že ak nebudú splnené podmienky blokového konania, oznámi váš priestupok na okresný úrad. Ďalším pokutám za nedodržiavanie opatrení sme sa venovali v tomto článku.

Všetky fotky nájdete v GALÉRII.


BRATISLAVA/Martin Lachkovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zákaz vychádzania

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.