Krajiny s najviac premoreným obyvateľstvom. Ako sme na tom v porovnaní so zvyškom sveta?

Premorenie obyvateľstva so sebou prináša aj jeden nežiadúci efekt.

Premorenie obyvateľstva koronavírusom, ktoré sa na začiatku pandémie spomínalo ako jedna z možných ciest z krízy sa v niektorých pomaly stáva realitou. Rebríčku krajín, v ktorých zaznamenali najviac prípadov nákazy na milión obyvateľov, logicky, dominujú európske miništáty. Spomedzi krajín, kde číslo nie je deformované mizivým počtom obyvateľov, sú najviac premorené Čierna hora (3. miesto) a Česká republika (4. miesto).

Slovensku, ktoré eviduje celkovo 319 582 prípadov nakazených koronavírusom momentálne patrí 30. miesto. Na milión obyvateľov tak pripadá 58 516 nakazených.


Premorenie obyvateľstva so sebou prináša aj jeden nežiadúci efekt - čím viac ľudí sa koronavírusom nakazí, tým viac mutácii vírusu sa objavuje.

Celkový počet ľudí, ktorí prekonali infekciu, je pritom oveľa vyšší, ako uvádzajú oficiálne štatistiky. Mnohí z nakazených totiž nepociťujú žiadne príznaky. Vedcov odhadujú, že na dosiahnutie kolektívnej imunity je potrebné, aby sa protilátky vytvorili u 60 až 70 percent ľudí.

Celosvetovo síce Slovensku patrí 30. priečka, no v porovnaní s krajinami s približne rovnakým počtom obyvateľov je na tom, čo sa týka premorenia "najlepšie".


BRATISLAVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti