Na Národnom futbalovom štadióne vznikne najväčšie očkovacie centrum na Slovensku

Pohľad na plochu z hľadiska nového Národného futbalového štadióna.
Zdroj: TASR

Fungovať by malo začať už počas najbližšieho víkendu.

V priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) by malo vzniknúť pravdepodobne najväčšie očkovanie centrum na Slovensku.

Fungovať by malo začať už počas najbližšieho víkendu. Na sociálnej sieti to tvrdí starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Hovorí, že sa podarila dobrá vec.

„Okolo dostupnosti očkovania registrujeme v týchto dňoch pomerne dosť napätia, o to viac sa teším každej takejto dobrej správe. V Novom Meste vznikne zrejme najväčšie očkovacie centrum na Slovensku," konštatuje Kusý. Podľa jeho informácií by sa malo s očkovaním začať už v sobotu a nedeľu (13. - 14. 3.).

Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zabezpečuje, počíta podľa neho s tým, že zo začiatku sa bude očkovať iba cez víkendy.

Keď bude dostatok vakcín, očkovať by sa mohlo aj počas pracovného týždňa. Denne by sa podľa odhadov mohlo zaočkovať 2500 ľudí.

„Som veľmi rád, že sa naplnilo moje želanie, aby Novomešťania a Bratislava získali bezpečné miesto, kde sa bez obáv a zbytočného čakania budú môcť zaočkovať. Navyše, s veľmi dobrou dostupnosťou dopravy," podotýka Kusý.

Vysokú bezpečnosť má podľa neho zaručovať inteligentná vzduchotechnika doplnená o najmodernejšiu ionizačnú technológiu.

Vo vnútorných priestoroch by sa tak mal vzduch kompletne vymeniť 15 minút. „Riziko nákazy je tak úplne minimálne," dopĺňa Kusý.

O spustení veľkokapacitného očkovacieho centra plánujú predstavitelia BSK informovať na tlačovej konferencii vo štvrtok (11. 3.).

„Kraj tak zásadným spôsobom prispeje k zvýšeniu doterajších kapacít vakcinačných centier a výraznou mierou posilní zaočkovanosť obyvateľov Bratislavského kraja," uvádza sa v pozvánke. Miestom konania tlačovej konferencie je NFŠ.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.