Ukázali nové rozdelenie okresov podľa COVID automatu. Krajčí neplánuje odstúpiť zo svojej funkcie

Marek Krajčí.
Zdroj: TASR

Pre seniorov nad 70 rokov pribudnú nové termíny na očkovanie.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval o aktuálnej epidemiologickej situácii na Slovensku na svojej pravidelnej prezentácii. Podľa ministra sa situácia postupne zlepšuje vďaka očkovaniu aj novým opatreniam. Krajčí vyhlásil, že od 3. marca sa podarilo znížiť mobilitu a podľa neho sa to postupne odrazí aj na počte nových infikovaných.

Prečítajte si tiež:

Dodal, že zatiaľ sa zdá, že počet hospitalizovaných aj pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu je stabilizovaný. Klesli aj denné úmrtia. Na Slovensku zomiera v priemere každý deň 108 ľudí, minulý týždeň to bolo 124.

Štátny tajomník Peter Stachura informoval, že situácia v nemocniciach je stále veľmi zlá, no príjmy nových pacientov dramaticky nerastú. Ventilované lôžka a lôžka na anestéziológii sú však naplnené na 90 percent. Z toho dôvodu musíme niektorých pacientov prevážať do zahraničia. Aktuálne máme sedem pacientov transportovaných do Poľska a do Nemecka.

Rezort zdravotníctva sľúbil vytvoriť nové termíny očkovania pre seniorov nad 70 rokov. Pre tých v Bratislavskom a Trnavskom kraji budú nové termíny spustené dnes o 18.30 h., v Trenčianskom a Nitrianskom kraji o 19.00 h., v Žilinskom a Banskobystrickom kraji o 19.30 h. a pre Prešovský a Košický kraj o 20.00 h.

Ministerstvo spustí systém „čakárne“. Človek, ktorý spĺňa podmienky na očkovanie, vyplní formulár, vyberie si miesto očkovania a bude v poradovníku. Akonáhle sa uvoľní miesto na očkovanie, dostane človek z čakárne SMS-ku a môže ísť na vakcináciu. Čakateľ môže termín odmietnuť a bude mu ponúknutý ďalší pri uvoľnení novej kapacity.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti