Nové rozdelenie okresov podľa COVID automatu: Pozrite si, ako je na tom ten váš

Princ Harry a Meghan prezradili pohlavie bábätka v rozhovore s Oprah
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

V najprísnejšej čiernej fáze je už 35 okresov.

Od pondelka 15. marca platí nové rozdelenie okresov podľa COVID automatu. Epidemiologická situácia sa stále nezlepšuje a preto platí zákaz vychádzania s niekoľkými výnimkami. V niektorých okresoch sú ale opatrenia ešte prísnejšie. Pozrite si, aké pravidlá platia pre váš okres.

Rozdelenie podľa regiónov

Čierna fáza (35 okresov)

Bánovce nad Bebravou, Čadca, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Gelnica, Humenné, Ilava, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Šaľa, Senica, Skalica, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Zvolen, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

V týchto okresoch by mali byť na odporúčanie zatvorené školy a škôlky, do práce môžete ísť len s negatívnym testom nie starším ako sedem dní.

Bordová farba (41 okresov)

Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I - V, Brezno, Bytča, Detva, Hlohovec, Komárno, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nitra, Partizánske, Pezinok, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Sabinov, Senec, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žilina a Zlaté Moravce.

V týchto okresoch môžu byť otvorené školy, ale iba na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Do práce potrebujete test nie starší ako sedem dní.

Červená farba (3 okresy)

Kežmarok, Nové Zámky a Tvrdošín.

V týchto okresoch môžu byť školy otvorené, do práce vám stačí test nie starší ako 14 dní.


Pre celé Slovensko platí naďalej lockdown, ktorého súčasťou sú zatvorené nákupné centrá, bary, reštaurácie, fitness centrá a podobne. Ministerstvo zdravotníctva prehodnocuje situáciu každý utorok, keď prezentuje aktuálny stav. Aktuálne rozdelenie okresov bude platiť nasledujúcich sedem dní.


BRATISLAVA/TASR, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti