Štát chce čoskoro spustiť vakcinačnú čakáreň. Prihlasovať sa bude v štyroch krokoch

Postup pri registrácii na očkovanie.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Doterajší systém prihlasovania sa ukázal ako veľké fiasko.

Viacerí ste v pondelok (15.3.) márne hľadali novú aplikáciu, ktorá vás prihlási do čakárne na očkovanie. Aj dnes ráno ešte na webe svietila stará, pôvodná verzia prihlasovania.

Chyba nebola vo vašich mobiloch ani počítačoch. Systém, ktorý mal ukončiť súťaženie, ešte naozaj nespustili. Aj na čakáreň si musíte počkať.

Doterajší systém prihlasovania sa ukázal ako veľké fiasko. Štát pred vyše týždňom otvoril očkovanie pre ľudí od 60 rokov, mnohí však márne prihlasovali po nociach svojich blízkych.

Nepodarilo sa to ani prezidentke. Na problematický systém pritom viacerí upozorňovali. O hlavu potom prišiel aj riaditeľ úradu, ktorý ho zavádzal.

Štát zatiaľ predstavil testovaciu verziu nového systému. Nebude to aplikácia, ale webová stránka tak, ako doteraz. Ľudia sa budú prihlasovať v štyroch krokoch.

Systém si vypýta rodné číslo, adresu, preferované miesto očkovania. O dátume očkovania vám príde „esemeska" s PIN kódom. Pozor, treba mať teda mobilné číslo.

Systém skúšajú na 750-tisíc prihlásení za hodinu. Dôležitá zmena je, že nebude rozhodovať čas registrácie, ale iba vek.

Stále to však nebude čakáreň pre všetkých. Otvorený bude najprv len pre vybranú vekovú skupinu nad 60 rokov.

Čakáreň zatiaľ nebude ani pre mladších chronicky chorých pacientov. Ostáva aj pravidlo, že očkovaciu látku určuje štát. Ten sľubuje spustenie novej stránky na registrovanie do konca týždňa.

Viac v repotáži Zuzany Javorovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prihlasovanie

Dôležité udalosti