Očkovanie v zariadeniach sociálnej starostlivosti ide pomaly. Niekde však už môže byť neskoro

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vo viacerých DSS v Košickom kraji nám potvrdili, že o očkovanie požiadali ešte koncom januára.

Očkovanie v zariadeniach sociálnej starostlivosti ide pomaly. V mnohých domovoch, ktoré o vakcináciu požiadali, ani nevedia, kedy ich klientov zaočkovať prídu. Niekde to už môže byť neskoro.

Centrum sociálnych služieb Bôrik v Nitrianskom Pravne. Odolávali dlho, no nákaza sa im nevyhla. Momentálne majú 164 klientov v zariadení. Pozitívnych bolo niečo cez 70 z nich.

Klienti zariadenia totiž stále nie sú zaočkovaní, čakajú na to od 3. februára. Za posledné tri týždne tu vírusu podľahlo deväť klientov.

Aj v zariadení vo Veľkých Kapušanoch čakajú na vakcíny. Vo viacerých DSS v okolí nám potvrdili, že o očkovanie požiadali ešte koncom januára.

Majú 38 klientov. Koronavírusu sa tam zatiaľ vyhli, inde však majú aj pozitívnych. V domoch seniorov, v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického kraja, je 1800 klientov. Vakcínu dostala zatiaľ tretina.

Tempo očkovania je pomalé aj podľa Asociácie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Ak sa nezrýchli, plán zaočkovať seniorov v DSS do polovice apríla sa zrejme predĺži o ďalší mesiac.

Klientov v zariadeniach sociálnych služieb očkujú látkou od spoločností Pfizer/BioNTech. Podľa ministerstva ich je pre túto túto skupinu ľudí dostatok.

Viac v reportáži Petra Zimana a Vladimíra Bučka.


VEĽKÉ KAPUŠANY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír Bučko

Dôležité udalosti