Nový rebríček krajín s najviac prípadmi a úmrtiami. Slovensko už nie je na čele

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Naopak Česko má najviac úmrtí na 100-tisíc obyvateľov za týždeň.

Pandémia koronavírusu nepoľavuje. Celosvetovo sa novým koronavírusom nakazilo už viac ako 121 miliónov ľudí a ochoreniu COVID-19 podľahlo vyše 2,6 milióna pacientov, uvádza worldometers.com. Z covidu sa podarilo zároveň vyliečiť už takmer 100 miliónom ľudí.

Svetové štatistiky sa za posledný týždeň ukazujú zmenu v mnohých štátoch. Niekde sa situácia zlepšila, inde zase zhoršila. Slovensko, našťastie, patrí do prvej kategórie. V rebríčkoch krajín s najvyšším počtom nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov a najvyšším počtom úmrtí na 100-tisíc obyvateľov, už nie sme na čele.

Vírus získava na sile hlavne v Českej republike a v Maďarsku. Naopak, situácia sa zlepšila na Slovensku, v Izraeli aj v Španielsku, uvádza štatistika na stránke www.nytimes.com.


Kritická situácia v Česku

V dennom náraste počtu prípadov nových nakazených na 100-tisíc obyvateľov je Česko na vrchole svetového rebríčka, konkrétne na druhom mieste. Horšie je na tom už iba Estónsko.

Naši susedia sa ocitli aj na prvom mieste v týždennom rebríčku s najvyšším počtom nových úmrtí na 100-tisíc obyvateľov. Nasledujú Maďarsko a Čierna Hora, Slovensko je na štvrtom mieste.

V Českej republike už druhý týždeň platia veľmi prísne opatrenia. Nemocnice sú ale naďalej na hrane svojich kapacít, uviedol portál tn.cz. V stredu zaznamenali 11 928 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Hospitalizovaných je aktuálne 8910 ľudí, stav 1989 z nich je vážny.

V ČR od začiatku pandémie potvrdili 1 439 019 prípadov nákazy koronavírusom a 24 117 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. V stredu pribudlo podľa neúplných údajov najmenej 107 úmrtí.

BRATISLAVA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rebríček

Dôležité udalosti