Štátna karanténa by mohla byť aj v hoteloch. Ľudia by si pobyt zaplatili sami

Oteckovia
Zdroj: TASR

Hoteliéri tvrdia, že by ju vedeli zabezpečiť v krátkom čase.

Povinnú štátnu karanténu by mohli ľudia prichádzajúci zo zahraničia stráviť aj v hoteloch a ubytovacích zariadeniach. Podľa ministerstva dopravy je táto možnosť, ktorá funguje v zahraničí, rýchlo zrealizovateľná. O návrhu budú rokovať v pracovnej skupina a musí ho schváliť pandemická komisia.

,,Keďže stále nefunguje elektronická aplikácia na prihlásenie sa do povinnej karantény, diskutujeme s našimi hoteliermi aj s ostatnými dotknutými rezortmi o zriadení povinnej karantény v ich zariadeniach. Myslíme si, že v hoteloch budeme vedieť vytvoriť prijateľnejšie podmienky, ako to bolo pri povinnej karanténe v prvej vlne. Zároveň tým pomôžeme aj hotelom, ktoré musia byť od Vianoc zatvorené," vysvetlila štátna tajomníčka Katarína Bruncková.

Prečítajte si aj: Obnovenie štátnej karantény je nateraz v nedohľadne. Detaily majú ešte dopracovať

Karanténa by slúžila, ako informoval médiá hovorca Ivan Rudolf, podobným m spôsobom ako napr. vo Veľkej Británii, kde si ľudia po návrate zo zahraničia zaplatia dvojtýždňový pobyt v takomto zariadení.

„Ide o efektívny spôsob ako zabrániť prípadnému zavlečeniu mutácií koronavírusu zo zahraničia. Akým spôsobom bude financovaná povinná karanténa u nás, je zatiaľ predmetom rokovaní," vysvetlil.

Hotelom by to pomohlo

Generálny manažér asociácie hotelov a reštaurácií Marek Harbuľák tvdí, že hoteliérom by v tejto situácii pomohla akákoľvek možnosť ubytovať hostí. „Mnohí ponúkli svoje zariadenia ešte na jeseň na strávenie dobrovoľnej karantény. Vieme, že splniť podmienky karanténneho ubytovania a stravovania dokážeme zabezpečiť v relatívne krátkom čase," reagoval.

Všetky podmienky ako aj detaily povinnej karantény budú ešte predmetom rokovaní s epidemiológmi a vlády.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Hotel

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.