V Maďarsku je to zo dňa na deň horšie. Hlásia najviac nakazených aj úmrtí od vypuknutia pandémie

Koronavírus v Maďarsku
Koronavírus v Maďarsku Zdroj: TASR/AP

Pribudlo rekordných 10 759 nakazených koronavírusom a 213 úmrtí.

Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Maďarsku 10 759 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a 213 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19, vyplýva z údajov operačného štábu zverejnených v piatok na webovej stránke koronavirus.gov.hu. Denný prírastok infikovaných i úmrtí je doposiaľ najvyšší od vypuknutia pandémie.

Aktuálne je nakazených 167 190 osôb. Hospitalizovaných s covidovým ochorením je 10 264 pacientov, z ktorých 1174 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Doterajšou bilanciou pandémie, ktorej tretia vlna rapídne stúpa a blíži sa k vrcholu, je 549 839 prípadov nákazy a 17 841 úmrtí. Z covidu sa zotavilo 364 808 ľudí.

V Maďarsku doposiaľ zaočkovali 1 477 554 osôb, z ktorých 444 451 dostalo aj druhú dávku vakcíny.

Sprísnené karanténne opatrenia v Maďarsku bude možné zmierniť až potom, keď budú proti novému druhu koronavírusu zaočkovaní všetci zaregistrovaní občania vo veku nad 65 rokov, čo sa dosiahne zrejme pri zaočkovaní najmenej 2,5 milióna ľudí. Vyhlásil to v piatok ráno v rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Britskú mutáciu koronavírusu potvrdili už v 1797 prípadoch

Britskú mutáciu nového typu koronavírusu potvrdili v Maďarsku už v 1797 prípadoch. Laboratórne testy odhalili aj 13 prípadov českého a šesť prípadov juhoafrického variantu SARS-CoV-2, pričom brazílska mutácia sa ešte v krajine neobjavila, informoval v piatok v Budapešti maďarský operačný štáb.

Sprísnené karanténne opatrenia v Maďarsku budú po 22. marci predĺžené o ďalší týždeň. V platnosti tak zostáva povinnosť nosenia rúšok aj na verejných priestranstvách, nočný zákaz vychádzania, väčšina obchodov zostáva zatvorená a súkromné osoby majú zakázané organizovať podujatia, pripomína 24.hu.

BUDAPEŠŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti