COVID-19: Neviete, aké pravidlá platia vo vašom okrese? Tu nájdete jednoduchú aplikáciu

Testovanie pri amfiteátri v Košiciach.
Zdroj: FOTO TASR - Michal Svítok

Spustilo ju ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) v piatok spustilo skúšobnú verziu digitálneho Covid automatu. Verejnosť vďaka nej získa prehľad o tom, aké konkrétne opatrenia platia v každom okrese v daný deň.

„Covid automat nás bude sprevádzať zrejme dlhé mesiace. Táto digitálna verzia pomôže komukoľvek správne sa orientovať, čo je zakázané a čo automat umožňuje pre každý okres. Dnes sme spustili prvú verziu, ku ktorej je možné posielať pripomienky a budeme ju postupne vylepšovať," uviedla ministerka Veronika Remišová

Digitálny covid automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk pre mobilné zariadenia aj pre klasické počítače.

Užívatelia mobilných telefónov si automat môžu jednoducho uložiť a používať ako štandardnú aplikáciu vo svojom telefóne. Stačí, ak si do prehliadača zadajú adresu, nemusia nič inštalovať. Digitálny automat poskytuje prehľad o tom, aké aktivity a za akých podmienok môžu ľudia vykonávať v každom okrese.

Tvorcom digitálneho covid automatu je štátna spoločnosť Slovensko IT, ktorá je dcérskou spoločnosťou ministerstva informatizácie. Aktualizáciu údajov bude tiež zaisťovať Slovensko IT.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.