Otec troch detí z Domaniže prišiel v priebehu pár týždňov o manželku, svokru i svokrinu mamu

Ilustračná snímka.
Zdroj: Ralf Geithe/shutterstock.com

Osudným sa rodine stal koronavírus.

Ivan Bednár s tromi deťmi z malej obce Domaniža na Hornom Považí prežíva najťažšie chvíle svojho života. V priebehu niekoľko týždňov mu zomrela na COVID-19 svokra, potom svokrina mama a nakoniec mu podľahla aj manželka Monika. Spolu vychovávali dvoch synov Riška a Majka vo veku 11 a 10 rokov, ktorých si osvojili a dali im domov. Pred tromi rokmi sa im narodila vytúžená dcérka Ninka.

Smutný príbeh rodiny zverejnila na sociálnej sieti obec, ktorá vyhlásila od stredy (24. 3.) do konca júna pre pána Bednára a jeho deti finančnú zbierku . Dôvodom je, že sa ocitli v ťažkej životnej situácii a núdzi a peniaze potrebujú na zabezpečenie sociálnych, materiálnych a finančných potrieb.

Uverejnil používateľ Monika Šiková Bednárová Utorok 4. júla 2017

Zdroj: Facebook/Monika Bednárová

„Monika sama niekoľko týždňov bojovala na covidovom oddelení považskobystrickej nemocnice, no svoj boj nakoniec prehrala. Jej milujúcemu manželovi Ivanovi a trom deťom zostala už len obrovská jazva na srdci. Ocitli sa v neľahkej situácii, kedy je pomoc naozaj veľmi dôležitá. Viem, že v našej obci žije množstvo ľudí, ktorí im chcú pomôcť," konštatuje okrem iného v statuse starosta.

Prosím už jej nepíšte, nevolajte už len s láskou na ňu spomínajte . Manžel Ivan s deťmi. Ďakujeme

Uverejnil používateľ Ivan Bednár   Utorok 16. marca 2021

Zdroj: Facebook/Ivan Bednár

Starosta František Matušík nám potvrdil, že zriadil v mene obce dva účty, kde môžu ľudia poslať finančnú pomoc pre pána Bednára. Jeden je transparentný, kde sú darcovia zverejnení a druhý je pre tých, ktorí chcú prispieť anonymne. Peniaze im môžu ľudia vložiť osobne na obecnom úrade do pokladne alebo anonymne do zapečatenej urny. Na všetko bude dohliadať kontrolórka obce.

Číslo transparentného účtu : SK03 0900 0000 0051 7395 9482

Číslo účtu pre anonymných darcov : SK03 5600 0000 0028 0818 9028

„Ivan zostal sám na tri deti, dom a nemalú hypotéku, preto mu v tejto situácii určite pomôže každé euro. Viem, že v Domaniži pomoc druhému nie je cudzia a že sa jej obyvatelia vedia spojiť pre dobrú vec, verím, že to tak bude aj v tomto prípade," dodáva starosta.

Milí priatelia, ako som tu už minulý týždeň písal, jednu rodinu z Domaniže postihlo veľké nešťastie. Tri ženy -...

Uverejnil používateľ Domanizan   Streda 24. marca 2021

Zdroj: Facebook/Domanižan

DOMANIŽA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Domaniža

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.