Tragická štatistika. Mexiko sa stalo treťou krajinou sveta s úmrtiami na koronavírus

Ilustračná snímka
Zdroj: File TASR/Kristin Murphy/The Deseret News via AP

Doteraz tam ochoreniu COVID-19 podľahlo 200.211 ľudí.

Mexiko sa stalo vo štvrtok v poradí treťou krajinou sveta, v ktorej počet úmrtí spojených s novým koronavírusom prekročil 200.000. Informovala o tom v piatok agentúra AFP. Podľa údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva tam doteraz ochoreniu COVID-19 podľahlo 200.211 ľudí.

Po Spojených štátoch a Brazílii má tak Mexiko tretí najvyšší počet úmrtí v spojitosti s touto chorobou na svete. Tento smutný míľnik dosiahla krajina aj napriek tomu, že počet nových prípadov a úmrtí v posledných týždňoch klesal, a to aj po januárovom prudkom náraste novoinfikovaných, v dôsledku čoho sa nemocnice ocitili na hranici svojich kapacít.
Námestník ministra zdravotníctva Hugo López-Gatell varoval pred rizikom novej vlny infekcií, keďže milióny Mexičanov sa v súčasnosti pripravujú na slávenie blížiacich sa veľkonočných sviatkov.

Vakcinačná kampaň sa v Mexiku začala 24. decembra. Podľa agentúry AFP v krajine so 126 miliónmi obyvateľov doteraz podali zhruba 6,1 milióna dávok vakcín proti koronavírusu. Podľa údajov z Univerzity Johnsa Hopkinsa v Mexiku doteraz zaznamenali viac ako 2,2 milióna potvrdených prípadov tohto ochorenia.

MEXIKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mexiko

Dôležité udalosti