Starším seniorom sa nezdá, že lekár si od nich pýta negatívny test

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

V Bardejove ich musia ukázať aj pred očkovaním.

Musia alebo nemusia mať negatívny test? Seniorom v pokročilejšom veku sa nepozdáva, že ak chcú k lekárovi, musia predtým do radu na testovanie. To isté platí v Bardejove aj pri očkovaní.

Nie všetci, ale väčšina lekárov v ambulancii či nemocnici od ľudí nad 65 rokov pýta negatívny test. Riaditeľ bardejovskej nemocnice tvrdí, že nič neporušujú a postupujú presne podľa pravidiel. Neostáva im teda iné, len to rešpektovať. Potvrdzuje to aj ministerstvo zdravotníctva. 

„Nemocnice môžu takto konať vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu s cieľom ochrany životov a zdravia pacientov, ako aj zdravotníckeho personálu pred ochorením COVID-19,“ vysvetlila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Zdroj: TASR/AP

Negatívne antigénové testy majú podľa našich informácií pýtať od seniorov aj pred očkovaním proti COVID-u. Očkovacia stratégia to striktne nevyžaduje, no umožňuje. „Situácia v Bardejove stále nie je dobrá. Máme stále každodenne vysoký počet pozitívnych PCR i antigénových testov, lekári sa chránia,“ tvrdí Július Zbyňovský z bardejovského RÚV.

Bardejovskí epidemiológovia tvrdia, že ľuďom rozumejú, no rovnako chápu aj nemocnicu i samotných lekárov. „Je to niečo navyše pre bezpečnosti. Aj dvakrát očkovaný zdravotnícky pracovník ochorie, no tak sa chránia. Stalo sa, že opäť ochorela sestrička, ktorá očkuje a pritom už bola zaočkovaná,“ dodal Zbyňovský.

Hygienici veria, že sa to v regióne zlepší a v tých, ako ich nazvali, super opatreniach, budú môcť poľaviť.

V Bardejove nakrúcal Pavol Sivák.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BARDEJOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti