Polícia bude počas Veľkej noci kontrolovať vodičov, či nejazdia z jedného okresu do druhého

Chlapec so SMA KOMPLET_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR

Sviatky budú v boji s vírusom pre Slovensko kľúčové.

Veľkonočné sviatky a zodpovednosť počas nich bude pre boj s pandémiou ochorenia COVID-19 kľúčová. Myslí si to minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO), ktorý pred stredajším rokovaním vlády požiadal o to, aby ľudia necestovali a dodržiavali opatrenia.

„Ak vydržíme, verím, že sa podarí zraziť definitívne krivku chorobnosti dole,“ uviedol. Potvrdil, že polícia bude vykonávať zvýšené kontroly.

„Zameriame sa jednak na hranice, ale aj na hranice medzi okresmi,“ doplnil. Policajti budú vykonávať nonstop kontroly na všetkých otvorených hraničných priechodoch s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom a Českom. Zamerajú sa na dodržiavanie povinností po vstupe na Slovensko.

„Skontrolujú posádky všetkých osobných motorových vozidiel, vozidiel hromadnej dopravy a peších cestujúcich, ktorí budú prichádzať na územie Slovenskej republiky,“ upozornila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Uzavreté hraničné priechody budú policajti naďalej monitorovať.

Sprísnia sa aj kontroly na hraniciach okresov. Policajti sa zamerajú najmä na tzv. čierne okresy. „Do opatrení nasadíme maximálny počet policajtov v uniformách aj v civilnom oblečení. Pomáhať im budú aj príslušníci Ozbrojených síl SR,“ spresnila Bárdyová.

Polícia zároveň poznamenala, že nepoľaví ani v dopravných kontrolách. Eliminovať chce najmä vodičov pod vplyvom alkoholu či inej návykovej látky.

Na rokovaní vlády sa v stredu (31.3.) rozhodlo aj o niektorých spresneniach opatrení. Jedno z nich sa týka predĺženia platnosti testov.

Ministri rozhodli aj o otváraní kostolov počas sviatkov. Cesta sem bude zaradená medzi výnimkami zo zákazu vychádzania, povolené bude prísť na spoveď. Viac sa dočítate TU.


Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.