Dobrá správa pre 340-tisíc Slovákov: Zaočkujú ich o pol roka skôr

Ampulky s vakcínami od konzorcia Pfizer-BioNtech.
Zdroj: TASR/AP

Dôvodom je, že 19 členských štátov sa vzdalo vakcín prospech Slovenska.

O šesť mesiacov skôr, ako bolo pôvodne plánované, dostane Slovensko 680.587 vakcín od Pfizer/BioNTech. Tie prídu na Slovensko v nasledujúcich troch mesiacoch.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok uviedol, že 340-tisíc Slovákov bude pred ochorením COVID-19 chránených registrovanou vakcínou o pol roka skôr.

Zdôraznil pritom, že ide o konkrétny prejav solidarity 19 členských štátov voči SR, ktorá sa ocitla v závese pri objednávaní tejto vakcíny. „Ďakujeme za to a budeme si to pamätať, keď sa s prosbou o solidaritu na nás obrátia iní," poznamenal šéf slovenskej diplomacie.

Prečítajte si aj: Do konca júna získame ďalšie vakcíny Pfizer/BioNTech

Zároveň zdôraznil, že skorší príchod vakcín sme dosiahli aj vďaka úsiliu slovenských diplomatov, keďže o túto vakcínu je v EÚ záujem. Ocenil pritom prácu diplomatov, ktorí veľa nehovoria, „ale o to viac konajú a práve na tom sa dá vidieť, čo robí diplomacia pre Slovensko".

Šéf slovenskej diplomacie sa osobitne poďakoval našej veľvyslankyni pri EÚ Petre Vargovej, ktorá sa stala prvou ženou na najdôležitejšom diplomatickom mieste vyslanou už počas pôsobenia ministra Korčoka na poste ministra. Zároveň sa poďakoval i kolegom zo Stáleho zastúpenia SR pri EÚ, ako aj Ľubici Karvašovej, poradkyni predsedu vlády Eduarda Hegera.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti