V malej dedinke zmenili tanečný parket na očkovacie centrum

Očkovanie v Bošáci.
Zdroj: TV Markíza

Takto sa vynašli na Považí, aby starší ľudia nemuseli do mesta cestovať.

Dostali skvelý nápad, ako pomôcť tým, ktorí nemôžu cestovať. V Bošáci sa tanečný parket v kultúrnom dome  zmenil na vakcinačné centrum. Očkovací tím tam prišiel za staršími ľuďmi, aby im podal prvú dávku vakcíny.

Ani nie za hodinu zaočkovali dva vakcinačné tímy až 40 ľudí starších ako 60 rokov. Starosta Daniel Juráček nám povedal, že záujem bol veľký a presiahol ich možnosti.

O podanie vakcíny požiadalo 250 dedinčanov. Obec takýto komfort stihla zorganizovať a zabezpečiť za neuveriteľných 10 dní. „Som rád, že v spolupráci s Fakultnou nemocnicou v Trenčíne sa nám to podarilo zrealizovať,“ dodáva Juráček.

Zdroj: TV Markíza

Aj sobotné (10. 4.) očkovanie v Bošáci potvrdilo, že problém nie je v tom, že by sa starší ľudia nechceli dať zaočkovať. Prekážky boli inde, napr. ľudia sa nemajú sa ako dopraviť do vakcinačného centra, keďže niektoré dediny majú obmedzenú v dopravu alebo nemôžu ísť autami.

„Je to pre nich ľahšie, že prídu na pešo alebo rodinní príslušníci ich zavedú do kultúrneho  domu. Je to pre nich veľké uľahčenie,“ konštatovala lekárka Simona Čičová.

Očkovací tím prišiel za staršími ľuďmi aj v Dolnej Súči. Pridať sa chcú  aj ďalšie dve obce - Beckov a Soblahov.

V Bošáci bol reportér Roman Ruttkay.


BOŠÁCA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Považie

Dôležité udalosti