Ľudia by najviac chceli otvoriť najmä tri druhy prevádzok. Prečítajte si ktoré

Ilustračný záber.
Zdroj: TASR - Dano Veselský

Slováci by po mesiacoch lockdownu radi navštívili obchody aj fyzicky.

Pre zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu v krajine sa dočkáme mierneho uvoľňovania protipandemických opatrení už na budúci týždeň. Na Slovensku je zatvorená väčšina obchodov a služieb už viac ako tri mesiace a niet pochýb, že mnohí by boli za ich otváranie všetkými desiatimi.

Preto sme sa vás v ankete v pondelok doobeda opýtali, ktoré obchody či prevádzky vám chýbajú najviac. Do podvečera sa zapojilo viac ako 25-tisíc hlasujúcich, pričom spomedzi dvanástich možností vybrali do 17.00 h. jednoznačného víťaza. Najviac im chýbajú obchody s oblečením a módnymi doplnkami. Tie by si prialo otvoriť 17 percent čitateľov (vyše 4 568 hlasov).

O ďalších dvoch miestach, ktoré by Slováci chceli navštíviť čím skôr, rozhodol takmer rovnaký počet hlasov. Ľudia by si radi nechali spraviť nový účes v kaderníctvach (15% a 4 033 hlasov) a iba o pár hlasov menej získali reštaurácie (15% a 4 007 hlasov).

Stovky ďalších hlasujúcich by boli za otváranie obuvi či obchodov so spodnou bielizňou. Naopak, najmenšiemu počtu čitateľov chýbajú kníhkupectvá, športové obchody a hračkárstva.

Prečítajte si tiež:

Nasledujúce dni sú pri téme ďalšieho otvárania rozhodujúce. Odborníci diskutujú o tom, ako sa na Slovensku uvoľnia ďalšie opatrenia. O tom, ako by to mohlo vyzerať, sa dočítate TU.

Ak pôjdu čísla dole, môže sa stať, že to pôjde ešte rýchlejšie, ako sme čakali. Načrtol to samotný premiér Eduard Heger v relácii Na telo. Avizoval tiež otváranie škôl a ďalších prevádzok a služieb.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti