Niektorých objednaných ľudí odmietli zaočkovať. Problémom bola ich práca v zahraničí

Pána Martina odmietli zaočkovať
Pána Martina odmietli zaočkovať Zdroj: TV Markíza

Ak pri sebe nemali potrebný formulár, mali smolu.

Ďalší problém s očkovaním proti koronavírusu. Niektorých objednaných ľudí vo vakcinačných centrách odmietajú zaočkovať, pretože pracujú v zahraničí a platia si tam aj zdravotné poistenie. Ak pri sebe nemali potrebný formulár, mali smolu. Ministerstvo zdravotníctva už chystá nápravu.

Pán Martin pracuje v Taliansku, má 59 rokov a aj on sa rozhodol, že sa dá zaočkovať. Využil čas, keď bol doma na Slovensku, zaregistroval sa cez elektronickú čakáreň a na objednaný termín prišiel do vakcinačného centra v Prešove.

Odmietli ho, pretože je poistencom Talianskej zdravotnej poisťovne a jej kartičku poistenca mu uznať nechceli.

Problém bol v tom, že nemal pri sebe medzinárodný formulár S1. Takýto formulár mu vraj jeho poisťovňa odmietla vystaviť.

Nebol to pritom jediný prípad, keď objednaného občana Slovenska odmietli zaočkovať. Ľudia pracujúci v zahraničí si pritom museli naplánovať voľno, aby mohli na dohodnutý termín prísť do vakcinačného centra. Ministerstvo zdravotníctva už pre nich chystá zmenu v systéme.

„Po novom už takýto človek bude môcť byť očkovaný už na základe Európskeho zdravotného preukazu,“ uviedla Zuzana Eliášová, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva.

Legislatívna zmena by mala začať platiť v najbližších dňoch. Pán Martin však začiatkom budúceho týždňa odchádza do Talianska na ďalší turnus a obáva sa, že to dovtedy doma nestihne.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti