Raj turistov ponúka s dovolenkou snov aj očkovanie zadarmo

Ostrov na Maldivách
Ostrov na Maldivách Zdroj: Shutterstock.com

Najskôr musia ale obe dávky vakcíny dostať miestni obyvatelia.

S nezvyčajnou ponukou prišiel ostrovný štát Maldivy, aby tento rok nalákal späť zahraničných turistov. S dovolenkou snov môžete dostať aj očkovanie proti koronavírusu zadarmo, píše portál cnbc.com.

Ostrovná krajina chce spustiť program s názvom 3V (visit, vaccinate and vacation), čo v preklade znamená návšteva, očkovanie a dovolenka. Prioritou vlády je však najskôr zabezpečiť dostatok očkovacích dávok pre svojich vlastných obyvateľov.

Po roku sa Izrael vracia k „normálnemu" životu. Ľudia už nemusia na verejnosti nosiť rúška

Na ostrovoch žije približne 530-tisíc ľudí, prvú dávku vakcíny dostalo už 90 percent zamestnancov v turistickom ruchu i v prvej línii a 53 percent celej populácie. V krajine očkujú hlavne vakcínami z Indie a Číny. Presný dátum spustenia programu 3V zatiaľ nezverejnili.

Maldivská ekonomika je na turistickom ruchu značne závislá. Turizmus tvorí 67 percent hrubého domáceho produktu. Preto chcú prilákať čo najviac turistov, keďže po vypuknutí pandémie stratili veľkú časť príjmov.

Od vypuknutia pandémie zaznamenali na Maldivách viac ako 26-tisíc prípadov nákazy a zomrelo 70 pacientov.

Maldivy uzavreli svoje hranice koncom marca 2020. Patrili však k prvým krajinám sveta, ktoré opätovne povolili vstup zahraničným turistom. Od septembra vyžadovali od návštevníkov negatívny test, čo platí dodnes.

MALDIVY/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maldivy

Dôležité udalosti