Analytik Smatana: Nakazil som sa od pera v banke, priateľka ma prinútila ísť do nemocnice

Analytik Martin Smatana.
Zdroj: Teleráno

V rozhovore nám tiež spomenul, ako sa mu vyhrážali.

Televízia Markíza v Teleráne a Reflexe pripravila pre vás seriál, v ktorom vám priblíži životy ľudí, ktorí v uplynulom roku nasadili svoj čas, odborné znalosti a niekedy aj zdravie na boj s pandémiou koronavírusu. Veľakrát sa im naspäť dostalo len nenávistných komentárov či vyhrážok.

V magazíne Reflex ste už mohli nazrieť do súkromia lekára Petra Sabaku, ktorý ako prvý začal otvorene hovoriť o pandémii koronavírusu na Slovensku.

Ďalším Hrdinom dneška, ktorý nám porozprával svoj príbeh v Teleráne, a to, ako prežíval ochorenie COVID-19 je analytik a expert na zdravotnú politiku Martin Smatana. Pravidelne ho vídate v spravodajských reláciách vyjadrovať sa k pandémii.

Pochádza z lekárskej rodiny, a tak veľa času v detstve prežil so sestrou Katarínou. Opísala ho ako človeka, ktorý vie, čo chce a cielene si za tým ide. Študoval na Oxforde a prestížnej Imperial College London, ktorú skončil ako najlepší v ročníku. Promoval ako 21-ročný.

Keď začal Smatana pracovať na ministerstve zdravotníctva, čelil obvineniu z krádeže príborov, ako aj iným útokom. „Pravidelne som mal prerezané pneumatiky na aute. Keď sme začali robiť modelovanie pandémie, denne mi prišli desiatky vyhrážok. Napríklad, aby som sa utopil v plodovej vode, alebo že niekto vystrieľa moju rodinu,“  spomenul.

Zdroj: Teleráno

V rozhovore s Romanom Juraškom pre Teleráno, opísal ako sa nakazil vírusom COVID-19 v banke i to, prečo ho blízki prinútili ísť po neúspešnej domácej liečbe do nemocnice. Ležal tam osem dní.

„Keď som sa doma liečil z covidu, bol som zlý pacient. Nebol som roky chorý, doma som nemal ani teplomer. Keď sa mi stav rapídne zhoršil, tak ma rodinná priateľka Gabika prinútila ísť do nemocnice. Ak by to neurobila a prídem tam o deň neskôr, asi by som tu už nebol,“ konštatoval.

Na videu sa dozviete aj Smatanove vysvetlenie, prečo chorobu nechal zájsť tak ďaleko a ako sa mesiac po prekonaní covidu cíti. Prezradil i to, prečo je jeho veľkou záľubou sledovanie tureckých či juhoamerických romantických seriálov, ktoré vysiela televízia Doma.


BRATISLAVA/Teleráno, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti