Pandemická komisia odporúča predĺžiť núdzový stav o ďalší mesiac

Heger tvrdí, že ak existuje lepšie riešenie ako núdzový stav, treba ho zrealizovať.

Pandemická komisia odporúča predĺžiť núdzový stav o ďalších 30 dní. Zároveň považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach, okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu.

Ako ďalej informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová v prípade detí na prezenčnej výučbe platí naďalej  pravidelné testovanie v doterajšom nastavení.

Členovia komisie sa oboznámili s aktuálnou epidemiologickou situáciu, ako aj s možnosťou lokalizácie koronavírusu prostredníctvom podzemných vôd, ktoré je aktuálne predmetom diskusie v rámci testovacej stratégie.

Zdroj: TASR

Ak existuje lepšie riešenie ako núdzový stav, premiér Eduard Heger by ho podporil. Kľúčové slovo by podľa neho mal mať minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). O predĺžení núdzového stavu majú v pondelok večer hovoriť koaliční partneri.

„Dnes na koaličnej rade sa o tom porozprávame. Ak existuje lepšie riešenie, poďme ho zrealizovať, ja som určite za. Ale pamätajme na to, že kľúčové slovo by mal mať minister zdravotníctva, pretože on nesie ťarchu zodpovednosti za všetkých pacientov, ktorí sú dnes hospitalizovaní na lôžkach v nemocniciach a ktorým nemôžeme povedať, že nemáme pre nich od zajtra starostlivosť," skonštatoval pred novinármi premiér.

Núdzový stav nie je podľa Hegera politickým nástrojom, ale nástrojom na ochranu občanov a ich zdravia. Nechcú ho predlžovať nezmyslene.

Parlamentom i vládou schválený núdzový stav končí 28. apríla. Najsilnejšia koaličná strana OĽaNO ho chce predĺžiť, SaS a Sme rodinu sú proti,

BRATISLAVA/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti