Do Indie dorazila z USA prvá dávka pomoci v boji proti koronavírusu

India patrí ku krajinám, ktoré sú aktuálne najviac zasiahnuté epidémiou koronavírusu.
Zdroj: TASR/AP Photo/Aijaz Rahi

Americké úrady uviedli, že v najbližších dňoch letecky dopravia ďalšie vybavenie.

Spojené štáty v piatok dopravili do Indie prvú časť sľúbenej zdravotnej pomoci, informovala agentúra AFP. Vojenské transportné lietadlo, ktoré pristálo na medzinárodnom letisku v Naí Dillí, priviezlo viac ako 400 kyslíkových fliaš a ďalšieho vybavenia pre nemocnice, i takmer jeden milión rýchlotestov.

Americký prezident Joe Biden prisľúbil v pondelok v telefonáte s indickým premiérom Naréndrom Módím okamžitú pomoc Indii, ktorá čelí prudkému nárastu počtu prípadov nákazy novým koronavírusom. Americké úrady uviedli, že v najbližších dňoch do Indie letecky dopravia ďalšie vybavenie. Pomoc Indii poskytli aj ďalšie krajiny i Európska únia.

India vo štvrtok hlásila rekordných 379.257 nových prípadov nákazy a 3645 súvisiacich úmrtí, informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Počet novoinfikovaných predstavuje vôbec najvyšší denný prírastok na svete, uviedla vo štvrtok agentúra AFP s tým, že oficiálne počty nakazených i obetí v tejto krajine pravdepodobne odrážajú len zlomok skutočných čísel.


NAÍ DILLÍ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti