Na svete sa už covidom nakazilo vyše 150 miliónov ľudí. Ako je na tom Slovensko?

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Celkovo evidujeme aj vyše 3,1 milióna obetí na koronavírus.

Koronavírusom SARS-COV-2 sa od vypuknutia pandémie do piatka nakazilo celkovo už 150,3 milióna ľudí, vyplýva z údajov zhromaždených agentúrou AFP.

Počet novoinfikovaných v súčasnosti rastie obzvlášť rýchlo najmä pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Indii, kde za posledný týždeň zaznamenali 2,5 milióna prípadov nákazy. Globálny počet nových infekcií rástol takouto rýchlosťou naposledy na začiatku pandémie.

V Európe už máme viac zaočkovaných ľudí ako tých, ktorí sa nakazili covidom

India vo štvrtok hlásila rekordných 379 257 nových prípadov nákazy a 3645 súvisiacich úmrtí, informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Tento počet novoinfikovaných predstavuje vôbec najvyšší denný prírastok na svete. Oficiálne počty nakazených i obetí v tejto krajine pravdepodobne odrážajú len zlomok skutočných čísel.


Na svete celkovo evidujeme aj vyše 3,1 milióna obetí na koronavírus. Vyliečilo sa zatiaľ najmenej 128 miliónov ľudí, uvádza worldometers.info.

Najviac zasiahnutou krajinou pandémiou sú Spojené štáty americké, nasleduje India a Brazília. V prvej desiatke krajín sú aj: Francúzsko, Rusko, Turecko, Veľká Británia, Taliansko, Španielsko a Nemecko.

Slovensko sa vo svetovom rebríčku nachádza na 45. mieste s 381-tisíc nakazenými obyvateľmi a 11 647 úmrtiami.

BRATISLAVA/Tvnoviny, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti