Niektoré centrá idú proti nariadeniu a neočkujú mladých, ktorí sprevádzajú seniorov

Ján, ktorého nezaočkovali ako sprievodcu v Bojniciach.
Zdroj: TV Markíza

Rezort zdravotníctva tvrdí, že ľudia môžu podať podnet na ministerstvo.

Otáčajú ich vo dverách. Ak sprevádzate na očkovanie seniora nad 70 rokov, máte možnosť dať sa zaočkovať. To hovorí vyhláška ministerstva zdravotníctva. Realita je však v niektorých vakcinačných centrách iná.

„Zostali sme veľmi sklamaní vo vakcinačnom centre v Bojniciach aj s mamou, ktorá má skoro 73 rokov,“ posťažoval sa nám Ján, ktorý sprevádzal cez víkend mamu na očkovanie.

Bol v tom, že zaočkujú aj jeho. Nestalo sa tak. V navštívenom vakcinačnom centre im povedali, že u nich to neplatí. Nebol jediný, čo sa musel otočiť na päte a čakať vonku. Aj v utorok (4. 5.) ľudí, ktorí sprevádzali, neočkovali.

„Vzhľadom na nedostatok vakcín v malom očkovacom stredisku, ktoré je zriadené pri nemocnici v Bojniciach, nebolo možné očkovať ľudí, ktorí sprevádzali osoby staršie ako 70 rokov v zmysle vyhlášky ministerstva zdravotníctva,“ tvrdí námestník Jozef Stopka z bojnickej nemocnice.

Zatiaľ čo sa sprievod v nemocnici vakcíny nedočkal, pár kilometrov ďalej, v Prievidzi, to ide bez problémov. Stopka to odôvodnil tým, že na zimnom štadióne v Prievidzi zabezpečili dostatok vakcín a mohli sprevádzajúcich zaočkovať.

Ľudia v tom majú chaos. Vyhláška by predsa mala platiť pre všetky očkovacie centrá. „Pokiaľ je to naozaj tak, že nie je možné niekde takto očkovať, tak by to malo ministerstvo jasne povedať a médiá aj priniesť takú informáciu,“ myslí si Ján.

Ministerstvo zdravotníctva trvá na tom, že všetky centrá majú očkovať aj ľudí, ktorí sprevádzajú seniorov. „Rezort zdravotníctva poprosil vakcinačné centrá, aby si vytvorili istú rezervu na zaočkovanie ľudí, ktorí prídu ako sprievod seniora,“ konštatovala Zuzana Eliášová.

Podľa našich informácií je však viacero miest, kde mladých v sprievode neočkujú. Ľudia sa vraj s podnetmi môžu obrátiť priamo na ministerstvo.

Téme sa venoval reportér Peter Ziman.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.     

PRIEVIDZA, BOJNICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bojnice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.