Upozornili sme, že očkovacie centrum porušilo vyhlášku. Po našej reportáži prišla náprava

Ján, ktorého nechceli zaočkovať.
Zdroj: TV Markíza

Ján, ktorý sprevádzal mamu na očkovanie, dostal termín.

Porušovali vyhlášku ministerstva zdravotníctva. Niektoré vakcinačné centrá odmietli zaočkovať ľudí, ktorí sprevádzali dôchodcov. Pritom im to prikazuje rezort. Zisťovali sme, či centrám hrozia sankcie a či ľudí, ktorí majú na očkovanie nárok, nakoniec aj zaočkujú.

Ján sprevádzal mamu na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Išiel tam s tým, že vakcína sa ujde aj pre neho. Nestalo sa tak, na čo sme upozornili v reportáži v Televíznych novinách. A tento prípad nebol jediný.

Ministerstvo zdravotníctva trvá na tom, že všetky centrá musia dodržiavať vyhlášku a každý, kto sprevádza dôchodcu, má nárok na očkovanie.

Ján svoj pokus po pár dňoch po odmietnutí absolvoval opäť. Zatelefonoval do vakcinačného centra a pozvali ho na očkovanie. Mladý muž je spokojný, že sa mu to podarilo. Mrzí ho len to, že sa na očkovanie dostal až po intervencii televízie.

Námestník bojnickej nemocnice Jozef Stopka nám potvrdil, že v súčasnom období malé vakcinačné stredisko pri nemocnici disponuje dostatočným počtom vakcín. Podľa jeho slov všetkých zodpovedných zamestnancov poučili a oboznámili s vyhláškou rezortu zdravotníctva.

Podľa vyhlášky za nenosenie rúšok či respirátorov nám hrozili sankcie. Ako je to v prípade vakcinačných centier, ktoré porušovali vyhlášku? Právnik Róbert Pietrik nám vysvetlil, že platí povinnosť upravená vyhláškou ministerstva zdravotníctva. A tá jednoznačne hovorí, že takéto osoby majú nárok na očkovanie a prevádzkovateľ verejného zdravotníctva bol povinný si splniť túto povinnosť a Jána zaočkovať.

Rezort zdravotníctva radí - ak sa niekto stretne s tým, že ho nechceli zaočkovať a mal na to právo, môže to nahlásiť priamo im.

Prípad sledoval reportér Peter Ziman.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.    

BOJNICE, PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bojnice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.