Španielsko je na dobrej ceste ku kolektívnej imunite, vyhlásil premiér Sánchez

Pedro Sánchez.
Zdroj: TASR/AP

Rastúci počet Španielov vo veku nad 60 rokov v súčasnosti dostáva druhú dávku vakcíny.

Viac než dve tretiny zo 47 miliónov obyvateľov Španielska budú do polovice augusta zaočkované proti ochoreniu COVID-19, povedal vo štvrtok španielsky premiér Pedro Sánchez. Informuje o tom agentúra Reuters.

Proces vakcinácie sa počas uplynulých týždňov v krajine zrýchlil a Španielsko by na budúci mesiac malo prijať 13 miliónov dávok očkovacej látky od spoločnosti Pfizer, spresnil Sánchez na tlačovej konferencii v Madride.

„Sme na dobrej ceste ku kolektívnej imunite: do polovice augusta bude zaočkovaných 33 miliónov našich krajanov,“ dodal.

Rastúci počet Španielov vo veku nad 60 rokov v súčasnosti dostáva druhú dávku vakcíny, pričom viac než 40 percent je už kompletne zaočkovaných, pripomína Reuters. Vakcinácia sa začala už aj u občanov vo vekovej kategórii nad 50 rokov.

Najmenej tri regióny - Valencia, Kastília-León a Katalánsko - už uviedli, že v polovici júna začnú očkovať obyvateľov vo veku 40 až 50 rokov.

Španielsko zaznamenalo od začiatku pandémie nového koronavírusu 79.208 úmrtí na ochorenie COVID-19 a viac než 3,5 milióna prípadov nákazy.

Počet prípadov na 100.000 ľudí za 14 dní však klesol na 174 v porovnaní s 523 prípadmi z polovice januára.

Ak sa tento trend udrží, nosenie rúšok v exteriéri by mohlo prestať byť povinným v júli alebo v auguste, uviedol predseda vlády regiónu Galícia Alberto Núňez Feijóo.

MADRID/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti