Začalo sa očkovanie v rómskych osadách. Obrovský záujem prekvapil zdravotníkov

Očkovanie v rómskej osade
Očkovanie v rómskej osade Zdroj: TV Markíza

V Jarovniciach pri Sabinove nikoho presviedčať nemuseli.

Na východe začali proti ochoreniu COVID-19 očkovať už aj obyvateľov rómskych osád. Obrovský záujem o vakcínu v obci s našou najväčšou rómskou komunitou všetkých prekvapil. V Jarovniciach pri Sabinove nikoho presviedčať nemuseli.

Výjazdový vakcinačný tím ako prvého v kultúrnom dome zaočkoval starostu Jarovníc. Bol to práve on, ktorý ich do obce pozval a ľudí vyzval, aby sa nebáli a dali sa tiež zaočkovať.

Na prvý deň sa im z celej obce nahlásilo 200 ľudí. Nachystaných mali len 116 striekačiek. Zo sabinovskej polikliniky im preto museli priviesť ďalšie dávky.

V obci pravidelne testujú antigénovými testami, ktoré už zachytili niekoľko desiatok pozitívnych. Piati z nich na COVID zomreli. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli dať sa zaočkovať.

V neďalekých Ostrovanoch osadníci spočiatku neskrývali obavy, no zdravotníci vidia, že aj tí, ktorí doteraz váhali, postupne naberajú odvahu.

Očkovanie majú zatiaľ naplánované len na tri dni, no starosta verí, že sa im takto postupne podarí zaočkovať všetkých vyše 5 000 obyvateľov nad 16 rokov.


SABINOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Očkovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.