Stovky ľudí stále nedostali pozvánku na druhé očkovanie. Pozrite sa, čo v takom prípade robiť

Ilustračná snímka.
Zdroj: BBSK

Ministerstvo chybu priznáva a problém vraj rieši.

Pozvánka na druhé očkovanie vakcínou AstraZeneca stále nechodí stovkám ľudí. Ide o tých, ktorí sa očkovali ešte pred spustením čakárne. Bezradní ľudia nevedia, na koho sa obrátiť.

Aj k nám do redakcie prichádzajú správy od tých, ktorí majú pocit, že sa na nich zabudlo. „Už som sa mala očkovať druhou dávkou, avšak dodnes mi neprišlo pozvanie. Telefonovala som viackrát na NCZI, ale nedovolala som sa. Mohlo sa stať, že sa na túto zaočkovanú skupinu pozabudlo?“ znie jedna zo správ.

Ministerstvo pred časom odporúčalo v takýchto prípadoch prísť do očkovacieho centra po uplynutí 10 týždňov aj bez pozvánky. Realita je taká, že nie vždy na nich v centrách majú čas, prípadne tam už ani neočkujú vakcínou AstraZeneca.

Vakcinačné centrá sa s tým musia vyrovnať každé po svojom. Napríklad v Banskobystrickom kraji vedia zaočkovať aj tých, ktorí prídu bez pozývacej druhej SMS. Prípadne ich zaradia do náhradníckeho systému.


Najväčší nápor je v Bratislavskom samosprávnom kraji, kde pre takéto prípady zriadili online formulár.

Ministerstvo chybu priznáva a problém vraj rieši. „Pri preklápaní dát pri tých zmenách v systéme niekoľkokrát došlo k niekoľkým chybám. My o nich vieme. Všetkých obvolávame a určite budú pozvaní na druhú dávku,“ uviedol Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva.

Ak vám po 10 až 12 týždňoch očkovania AstraZenecou pozvánka neprišla, môžete sa obrátiť na call centrum ministerstva zdravotníctva, ktoré je menej vyťažené ako linka NCZI. Napriek tomu, že sa problém ťahá už niekoľko týždňov, podobný online formulár ako v Bratislave pre celé Slovensko zatiaľ nezaviedli.

Cez online formulár by sa dalo prípadne vyriešiť aj presunutie termínu druhého očkovania v závažných prípadoch.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Termín

Dôležité udalosti