Cyprus opäť zaradil Slovensko medzi červené krajiny

Pláž Nissi je obľúbená pláž v letovisku Ayia Napa na Cypre.
Zdroj: Marcin Krzyzak/shutterstock.com

Ľudia sa musia testovať, výnimkou sú zaočkovaní.

Cyperská republika preradila Slovensko s platnosťou od 20. mája späť do zoznamu štátov červenej kategórie.

Informuje o tom rezort našej diplomacie na svojej webovej stránke, kde zároveň zverejnilo kroky, ktoré treba podstúpiť pred príletom a po prílete na ostrov z krajiny v červenej kategórii.

Podmienky príchodu a návratu

Cestujúci musia v prvom rade absolvovať molekulárny RT-PCR test, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín. Musia tiež vyplniť Cyprus flightpass formulár a nahrať do žiadosti certifikát preukazujúci negatívny výsledok RT-PCR testu.

Prečítajte si aj: Konzílium navrhlo rozdeliť krajiny v cestovateľskom semafore do troch skupín. Takto by mal vyzerať

Okrem toho však musia podstúpiť RT-PCR test aj priamo na letisku po prílete na Cyprus, a to na vlastné náklady. Do výsledku druhého testu musia ostať v domácej izolácii, výsledok by mal prísť v SMS. Testovanie sa netýka detí mladších ako 12 rokov.

Zdroj: TASR/AP

Cestujúci z ktorejkoľvek krajiny, ktorí preukážu, že boli zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 všetkými požadovanými dávkami registrovanej vakcíny, sú oslobodení od absolvovania testov RT-PCR tak pred príchodom, ako aj po príchode na Cyprus. Podmienkou je, že medzi poslednou dávkou vakcíny a dátumom cesty uplynul požadovaný počet dní.

„Ani platné osvedčenie o očkovaní však neoslobodzuje cestujúcich od vyplnenia online žiadosti 24 hodín a menej pred nástupom do lietadla. Aj na očkovaných cestujúcich sa naďalej vzťahuje náhodné testovanie na letiskách," podotýka rezort slovenskej diplomacie.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.