Ste zaočkovaný a druhá dávka AstraZenecy je v nedohľadne? Dozvedeli sme sa novú informáciu

JBSGGSNBJFRI-high_1080p.mp4
Zdroj: TASR/AP

Na infolinke nám povedali, že druhá dávka tejto vakcíny sa môže podať do 14 týždňov namiesto 12.

Stovky ľudí, ktorí čakajú na druhú dávku vakcíny AstraZeneca, nedostali ani po 10 týždňoch pozývaciu SMS na druhé očkovanie. Registrovali sa ešte pred čakárňou a pri preklápaní systému z neho jednoducho vypadli. Sú v neistote a dovolať sa na call centrum im trvá aj niekoľko hodín.

Ministerstvo zdravotníctva nám tvrdilo, že ľudí, ktorým neprišla druhá pozvánka na očkovanie AstraZenecou, by malo byť už len pár. Po príklad sme nemuseli ísť ďaleko, v tejto skupine je aj naša kolegyňa.

„Som po prvom očkovaní 10 týždňov. V podstate druhú dávku by som mala dostať túto nedeľu,“ uviedla Stanislava Benická.

V Bratislavskom veľkokapacitnom vakcinačnom centre majú pre takéto prípady online formulár. Inak by nezvládli nával ďalších očkovancov bez pozvánky. V piatok (21. 5.) sa k nim pridali centrá v Prešovskom kraji.

Pre ľudí z iných očkovacích centier radia kompetentní infolinky. Dovolať sa na ne podľa diváckych ohlasov nie je jednoduché.


„Telefonovala som na obidve čísla. V rozmedzí troch-štyroch hodín som to skúšala viackrát. Dnes skúšam od rána a nedovolala som sa tam,“ dodáva naša kolegyňa.

Skúsili sme to aj my. Volali sme priebežne na obidve linky. Zhruba polhodinu. Nakoniec sa nám podarilo ostať na linke a čakať na spojenie s operátorom. Zdvihli nám po 10 minútach. Pomôcť nám nevedeli, a tak nás presmerovali k ďalšiemu operátorovi.

Dočkali sme sa a zistili, že zo zoznamu síce nevypadla, no SMS jej môže prísť aj o mesiac. „Druhá dávka AstraZenecy sa podáva až do 14 týždňov, čo je pre mňa nová informácia. Doteraz to bolo do 12 týždňov. To znamená, že mám čakať ešte ďalší mesiac. Ja som už polroka nevidela svoju rodinu v Prahe, chcem vidieť svoju dcéru a vnučku, ja nechcem ísť na Zanzibar,“ dodáva Benická.

Síce sa z druhej dávky AstraZenecy ľudia odhlasovali, tí, ktorí ju potrebujú, sa k nej nevedia dostať podľa pôvodného plánu.

Ostáva vám ešte jedna možnosť, a to kontaktovať e-mailom odbory zdravotníctva samosprávnych krajov.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti