Rakúsko zrušilo kontroly na hraniciach s Česko a Slovenskom

1201_Telerano_12_01_lifestyle_P15_Ut_06_00__.mp4
Zdroj: TASR

Pri vstupe do Rakúska je však naďalej potrebné predložiť potvrdenie o negatívnom teste, zaočkovaní alebo uzdravení z covidu

Rakúsko zrušilo od soboty sprísnené kontroly na hraniciach s Českom a Slovenskom, ktoré dočasne opätovne zaviedlo v januári vzhľadom na vysoké počty prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Oznámilo to dopoludnia rakúske ministerstvo vnútra. Pri vstupe do Rakúska je však naďalej potrebné predložiť potvrdenie o negatívnom teste, zaočkovaní alebo uzdravení z covidu. Informovala o tom agentúra APA.

Mohlo by vás zaujímať: Ak chcete ísť nakupovať do Rakúska, musíte po návrate rátať s povinnou karanténou

Rakúske ministerstvo zdravotníctva medzitým aktualizovalo nariadenie o vstupe do krajiny v súvislosti s pandémiou COVID-19. Od tejto soboty tak platí, že ľudia z krajín s nízkou mierou nákazy, medzi ktoré Rakúsko aktuálne zaraďuje aj ČR a SR, musia predložiť tzv. doklad 3G (testovaný, zaočkovaný alebo uzdravený) v prípade, ak nemôžu preukázať, že sa za posledných desať dní zdržiavali výlučne v Rakúsku alebo vo svojej vlasti.

Ak takýto doklad nemajú, musia do 24 hodín podstúpiť test na covid. Na rozdiel od zaočkovaných a uzdravených ľudí musia testované osoby ísť na päť dní do karantény, ktorú však môžu opustiť po novom negatívnom teste po piatich dňoch, píše ďalej APA.

RAKÚSKO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti