Muž pochoval manželku, ktorá podľahla covidu. O pár dní sa živá vrátila domov a ešte mu vynadala

„Zosnulá žena“
Zdroj: Facebook

Ženu niekoľko dní predtým prijali v nemocnici pre zhoršený zdravotný stav.

Poriadny šok zažil Ind, ktorý pochoval zosnulú manželku na covid. Žena sa mu však po niekoľkých dňoch živá vrátila domov.

Smutnú správu o úmrtí 70-ročnej Muktyaly Girijammaovej sa jej blízki dozvedeli v polovici mája, píše Ladbible. Seniorka mala podľahnúť komplikáciám spojeným s ochorením COVID-19.

Ženu niekoľko dní predtým prijali v nemocnici pre zhoršený zdravotný stav. Keď ju tam prišiel skontrolovať manžel Gaddayya, nemohol ju nájsť.

Najskôr mu personál oznámil, že pravdepodobne leží na inom oddelení, potom mu však lekár, ktorý akurát slúžil, povedal, že jeho manželka zomrela a jej telo je v márnici.

Nemocnica následne mŕtvolu vydala rodine, avšak pre koronavírus odporučila neotvárať vak, v ktorom sa telo nachádzalo.

Gaddayya sa s domnelým telom manželky vrátil do dediny, kde blízki vykonali posledné pomazanie.

Aby toho nebolo málo, o pár dní neskôr covidu podľahol aj jeho syn. Ind, zlomený zdrvujúcimi správami, usporiadal pre oboch svojich milovaných na konci mája pohreb.

O niekoľko dní neskôr sa však Muktyala objavila doma, vraj poriadne rozčarovaná z toho, že ju manžel nevyzdvihol v nemocnici a ona tak musela ísť taxíkom.

„Nakoľko sme v nemocnici neoverili telo, vzali sme ho domov a vykonali posledné pomazanie. Teraz tak vôbec nevieme, koho sme pochovali,“ vysvetlil Gaddayyaov synovec Nagu. Dodal, že teta v nemocnici naozaj ležala na inom oddelení.

„Lekár, ktorý mal službu, nás nesprávne informoval o tom, že podľahla koronavírusu,“ povedal Nagu médiám.

Nemocnica nachádzajúca sa v štáte Andhrapradéš sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila a stále ani neidentifikovala osobu, ktorej mŕtvolu omylom vydala.

„Nemohol som telo identifikovať, pretože bolo zabalené. Úrady by však mali proti nemocnici podniknúť nejaké kroky,“ okomentoval Gaddayya chaotický chod nemocnice.

NAI DILÍ/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti