Ústredný krízový štáb do pondelka prerušili, Krčméry neodporúča dovolenku v zahraničí

Epidemiológ Vladimír Krčméry.
Zdroj: TASR

Minister zdravotníctva radí ľuďom, aby sa dali pred dovolenkou zaočkovať.

Minister vnútra Roman Mikulec potvrdil, že sa uvažuje aj o zavedení povinnej štátnej karantény v súvislosti so šíriacou sa delta variantom koronavírusu. „Ak zistíme, že niekto nedodrží pravidlá, napr. pri letoch, budú sankcie," konštatoval po rokovaní ústredného krízového štábu.


Podľa jeho slov nové opatrenia, ktoré majú reagovať na aktuálnu pandemickú situáciu, by mohol prijať štáb v pondelok (21. 6.). Jednotlivé rezorty majú dovtedy pripraviť konkrétne návrhy.

„V princípe ide o to, aby sme získali lepší prehľad o ľuďoch, ktorí sa vracajú z rôznych krajín,“ načrtol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Hovorí napríklad o kontrolách na hraniciach, ale aj lepšej možnosti trasovania v rámci prípravy na tretiu vlnu.

Občania by mali byť tiež informovaní o potrebe online registrácie cez eHranicu a o tom, za akých podmienok možno cestovať.

Témou rokovania bol aj výskyt delta variantu. Epidemiológ Vladimír Krčméry zdôraznil, že delta variant je už vo všetkých krajinách a štáty by sa mali pripraviť. Zároveň vyzval ľudí, aby necestovali na dovolenku do zahraničia a strávili ju na Slovensku.

„Ak niekto potrebuje ísť k moru zo zdravotných dôvodov, najideálnejšie je cestovať autom, aby sa ľudia mohli po prípadnom zhoršením epidemiologickej situácie vrátiť domov," upozornil.

Lengvarský odporúča ľuďom cestovať do zelených krajín a dať sa predtým zaočkovať sa proti COVID-19.BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti