Zlú farbu pre Trenčín opravili. Okres si v COVID automate polepšil hneď o dva stupne

Trenčínu určili zlú farbu.
Zdroj: TV Markíza

Otvoria tak kúpalisko aj interiéry reštaurácií.

Boj sa vyplatil. Vláda nakoniec vypočula Trenčanov, ktorí sa omylom ocitli v ružovej farbe COVID automatu. Ministri dokonca prefarbili okres o dva stupne a výhody si môžu užívať skôr, ako býva štandard.

Trenčiansky okres zostal od pondelka opäť v ružovej farbe napriek tomu, že čísla už vraj hovorili o lepšej situácii. „Podľa informácií, ktoré som mal, nastalo nedorozumenie medzi regionálnym úradom verejného zdravotníctva a Inštitútom zdravotníckych analýz. Už to však nedokázali zvrátiť, keďže to prijali uznesením vlády,“ povedal Richard Rybníček, primátor Trenčína.

Trenčiansky primátor preto ešte minulý týždeň požiadal premiéra o špeciálne zasadnutie ministrov, no nakoniec si musel počkať na riadne zasadnutie vlády túto stredu. Ani to však nebolo na škodu. Trenčiansky okres prefarbili rovno o dva stupne.

Na novú žltú farbu výnimočne nemusia čakať do ďalšieho pondelka, voľnejšie pravidlá v Trenčianskom okrese platia už od štvrtku. Majitelia gastroprevádzok, ktorí sa cítili najviac ukrivdení, tak konečne mohli otvoriť aj vnútorné priestory.

A žltá farba má ďalšie cenné plus. Najmä v horúčavách, ktoré Slovensko čakajú najbližšie dni, môžu v okrese otvoriť letné kúpalisko. Prípravné práce sú už v plnom prúde.

Viac sa dozviete z reportáže Veroniky Tesákovej.


TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti