Od pondelka platí nové rozdelenie okresov. Červený a ružový už nie je ani jeden

Dezinfekcia po zákazníkoch.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Situácia sa zlepšuje.

Od pondelka 28. júna platí opäť nové rozdelenie okresov. Situácia sa zlepšuje a v červenej ani ružovej už nie je ani jeden okres. Rozšíril sa aj zoznam zelených okresov.

Druhý stupeň ostražitosti (oranžová):

okres Banská Štiavnica, okres Gelnica, okres Humenné, okres Myjava, okres Skalica, okres Spišská Nová Ves

Opatrenia v oranžovej fáze: Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. Otvorené sú interiéry prevádzok pre najviac štyri osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti, dvojmetrové rozostupy medzi stolmi. Otvorené obchody bez testu. Na hromadnom podujatí v interiéri môže byť obsadené sedenie na 25 percent kapacity a v exteriéri 50 percent, pričom môže byť v interiéri maximálne 250 ľudí a v exteriéri 500 na státie. V interiéri môže sedieť najviac 50 a v exteriéri môže stať najviac 100 ľudí. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Prvý stupeň ostražitosti (žltá):

okres Bánovce nad Bebravou, okres Bardejov, okres Bratislava I.-V., okres Bytča, okres Čadca, okres Detva, okres Hlohovec, okres Košice I.-IV., okres Košice-okolie, okres Krupina, okres Kysucké Nové Mesto, okres Levice, okres Levoča, okres Lučenec, okres Malacky, okres Martin, okres Medzilaborce, okres Michalovce, okres Námestovo, okres Nové Mesto nad Váhom, okres Nové Zámky, okres Partizánske, okres Pezinok, okres Piešťany, okres Poprad, okres Revúca, okres Rimavská Sobota, okres Rožňava, okres Ružomberok, okres Senec, okres Senica, okres Snina, okres Sobrance, okres Trenčín, okres Tvrdošín, okres Vranov nad Topľou, okres Žiar nad Hronom, okres Žilina, okres Zvolen

Opatrenia v žltej fáze: Povinné rúško v interiéri a rúško v exteriéri na hromadných podujatiach. V nákupných centrách sú povinné hygienické opatrenia ako dezinfekcia rúk či pravidelná dezinfekcia priestorov. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani ombedzenie počtu zákazníkov. Obmedzený počet je len v interiérových reštauráciách. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy. Na hromadnom podujatí v interiéri môže byť obsadené sedenie na 50 percent kapacity a v exteriéri 75 percent, pričom môže byť v interiéri maximálne 250 ľudí a v exteriéri 500. V interiéri môže stáť najviac 100 a v exteriéri môže stáť najviac 250 ľudí. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Monitoring (zelená):

okres Banská Bystrica, okres Brezno, okres Dolný Kubín, okres Dunajská Streda, okres Galanta, okres Ilava, okres Kežmarok, okres Komárno, okres Liptovský Mikuláš, okres Nitra, okres Poltár, okres Považská Bystrica, okres Prešov, okres Prievidza, okres Púchov, okres Sabinov, okres Šaľa, okres Stará Ľubovňa, okres Stropkov, okres Svidník, okres Topoľčany, okres Trebišov, okres Trnava, okres Turčianske Teplice, okres Veľký Krtíš, okres Žarnovica, okres Zlaté Moravce

Opatrenia v zelenej fáze: Povinné rúško v interiéri v spoločných priestoroch a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. Reštaurácie aj obchodné centrá fungujú bez obmedzení. Na obchody a prevádzky sa nevzťahuje ani ombedzenie počtu zákazníkov. Obmedzený počet je len v interiérových reštauráciách. Medzi stolmi musia byť dvojmetrové odstupy. Test je potrebný iba pri vysoko rizikové hromadné podujatia alebo prevádzky. Na hromadných podujatiach môže byť obsadených na státie maximálne 50 percent kapacity, na sedenie v interiéri aj exteriéri 75 percent kapacity najviac však do 1000 osôb v exteriéri a 500 osôb v interiéri. Negatívny test možné nahradiť LAMP testom.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti