Ministerstvo spúšťa ambulantné očkovanie. Pozrite sa, ako bude fungovať

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Zatiaľ sa zaregistrovalo 64 lekárov.

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa očkovanie proti koronavírusu v ambulanciách všeobecných lekárov a pediatrov.

Lekári sa musia prihlásiť na očkovanie cez formulár zverejnený na stránke ministerstva zdravotníctva. Vyplnia údaje a podpíšu zmluvu, ktorú pošlú ministerstvu. Rezort bude aktívne komunikovať so všetkými lekármi, ktorí majú o očkovanie záujem. Keď bude zmluva platná, dostane lekár prvé dávky vakcín.

Objednávanie pacientov na očkovanie už necháva rezort na ambulancie. Môžu objednávať telefonicky, mailom alebo aj prostredníctvom obecného rozhlasu. Jednotliví lekári majú komunikovať s pacientmi tak, ako sú zvyknutí. Objednávky pacientov by mohli spustiť už od 1. júla. V teréne je zhruba štyritisíc praktických lekárov. Ministerstvo však nemá odhad, koľkí sa na ambulantné očkovanie prihlásia.

Zatiaľ nie je jasné, či ministerstvo zverejní zoznam ambulantných lekárov, ktorí očkujú svojich pacientov. Pacienti budú zrejme musieť sami zisťovať, či sa ich lekár zapojil do očkovania.

Očkovanie bude prebiehať aj v pediatrických ambulanciách. Podľa pediatričky Eleny Prokopovej je to dobrý krok, pretože pediater pozná dieťa od narodenia a dôverujú mu aj rodičia dieťaťa. Aktuálne je spustené očkovanie detí od 12 rokov.

Prečítajte si tiež:

Zdravotníci dostanú 7,5 eura za každého zaočkovaného pacienta. Je to rovnaká odmena, akú dostávajú zdravotníci v očkovacích centrách.

Doposiaľ sa na očkovanie v ambulanciách prihlásilo 64 lekárov.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vyhlásil, že očkovanie je jedinou cestou na zvládnutie pandémie COVID-19. Prosí preto o pomoc všeobecných lekárov a pediatrov. Zopakoval, že prípadné vedľajšie následky vakcinácie znáša štát.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti