Študenti oslavovali koniec štúdia na Malorke. Koronavírusom sa nakazilo vyše 800 tínedžerov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia

Väčšina mládeže nebola v Španielsku doteraz zaočkovaná.

Viac ako 800 študentov z rôznych oblastí Španielska, ktorí v polovici júna oslavovali koniec štúdia na ostrove Malorka, sa nakazilo koronavírusom. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie úrady.

Podľa najnovších informácií rôznych regionálnych úradov počet infikovaných tínedžerov v nedeľu stúpol o viac ako 200 na najmenej 848. Až 410 nakazených študentov hlásili v oblasti Madridu, nasledujú Baskicko (126) a Valencia (104). V niekoľkých ďalších oblastiach takisto niekde zaznamenali od 10 do 70 prípadov nákazy.

Chorvátsko zaznamenalo 23 prípadov delta variantu. Možno sprísnia opatrenia

Predpokladá sa, že mnohí z infikovaných študentov cestovali rovnakým trajektom z Valencie na Malorku. Do styku spolu prichádzali aj počas pobytu na ostrove. U všetkých odhalili alfa variant vírusu, ktorý bol prvýkrát objavený v Británii. Stovky ľudí, ktorí s nimi prišli do kontaktu, museli ísť do karantény.

Ministerka zdravotníctva Carolina Dariasová vyzvala mládež a mladých dospelých, z ktorých väčšina zatiaľ nebola v Španielsku zaočkovaná, aby sa správali zodpovedne.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme študenti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.