Ambulantní lekári už začali očkovať proti COVID-19

Očkovanie u ambulantného lekára v Dolnom Kubíne.
Zdroj: TASR

Používajú vakcínu od spoločnosti Pfizer/ BioNtech

Ambulantní lekári začali vo štvrtok (1. 7) oficiálne očkovať proti ochoreniu COVID-19. Podávať budú očkovaciu látku Comirnaty od spoločnosti Pfizer/ Biontech. Na brífingu v Dolnom Kubíne to oznámil premiér Eduard Heger.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský doplnil, že zatiaľ sa zapojilo 290 všeobecných lekárov aj pediatrov. „Hľadáme všetky cesty, aby sa percento zaočkovanosti čo najviac zvýšilo. Očkovanie u všeobecných lekárov a pediatrov je jednou z nich. Budeme znovu podporovať mobilné očkovacie tímy, očkovanie v závodoch a vo firmách alebo vylúčených komunitách. Snažíme sa prinášať občanom čo najviac možností voľby," povedal Lengvarský.

Zdroj: UNLP Košice

„V diskusiách s prvými zaočkovanými, ale aj lekárkou sme mohli počuť, ako veľmi oceňujú, že vakcína je k nim najbližšie, ako sa dá. Ďalšou dobrou správou je, že sa bude v týchto ambulanciách očkovať vakcínou Pfizer. Všetky vakcíny sú bezpečné a účinné. Ale vieme, že o túto vakcínu je veľký záujem, preto ju budú mať ambulantní lekári k dispozícii," uviedol premiér.

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová vyzvala lekárov, aby sa zapojili. „Aby tí, ktorí váhajú, či sa do tohto programu zapojiť, neváhali a vytvorili komfort pre svojich pacientov. Ak nám ide o to, aby sa ochránila najväčšia časť spoločnosti, iný spôsob zatiaľ nepoznáme," dodala Jurinová.

Ministerstvo zdravotníctva komunikuje so zdravotnými poisťovňami aj o možnosti, že by ambulantní lekári očkovali i iných, ako len svojich pacientov. Lengvarský avizoval, že táto otázka by sa mala vyriešiť počas budúceho týždňa.

DOLNÝ KUBÍN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti